Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były ukraiński minister niemile widziany na Białorusi

0
Podziel się:

Informacje o wyjeździe Zacharczenki na Białoruś pojawiły się w ukraińskich mediach społecznościowych.

Były ukraiński minister niemile widziany na Białorusi
(AP/Fotolink/East News)

Ukraiński portal Hvyla.org podał, że zdymisjonowany pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko przybył na Białoruś, ta zaś zażądała od niego opuszczenia swego terytorium.

Według portalu, który powołuje się na źródła w białoruskich organach ochrony prawa, na Białoruś przybył zarówno Zacharczenko, jak i Serhij Kurczenko, zarządzający aktywami rodziny Wiktora Janukowycza.

Hvyla pisze, że Zacharczenko wjechał na terytorium Białorusi samochodem w piątek wieczorem, zaś późnym wieczorem zwykłym rejsem pasażerskim przyleciał Kurczenko. Według wspomnianych źródeł obaj spotkali się jeszcze tego samego dnia w Mińsku, a w sobotę rano przeprowadzili z nimi rozmowę pracownicy białoruskiego KGB i poprosili ich o opuszczenie kraju, w przeciwnym razie grożąc zatrzymaniem.

O godz. 13 (11 czasu polskiego) białoruskie MSZ zapewniło w wydanym oświadczeniu, że na terytorium Białorusi nie przebywają żadni wysocy rangą urzędnicy ani politycy ukraińscy. _ W związku z doniesieniami niektórych mediów, że na terytorium Republiki Białoruś ukrywają się wysocy rangą urzędnicy i politycy Ukrainy oraz z groźbami pod adresem ambasady Białorusi w Kijowie oświadczamy, że informacja te nie odpowiada prawdzie. Takich osób na terytorium Białorusi nie ma _ - głosi oświadczenie MSZ.

Resort dyplomacji dodaje, że _ traktuje podobne insynuacje jako rozmyślną prowokację _.

Informacje o wyjeździe Zacharczenki na Białoruś pojawiły się w ukraińskich mediach społecznościowych. W piątek parlament Ukrainy odsunął go od wykonywania obowiązków służbowych, uznając, że ponosi on odpowiedzialność za śmierć cywilów i brutalne stosowanie siły podczas demonstracji antyrządowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zacharczenko uciekł z Ukrainy na Białoruś? Pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko odsunięty został od wykonywania obowiązków.
Domagają się ochrony dla Rosjan na Ukrainie MSZ Federacji Rosyjskiej wyraziło oburzenie z powodu ostrzelania na Ukrainie kierowanego przez obywatela Rosji busa z turystami z Białorusi
Niezwykłe polskie znalezisko na Białorusi Na strychu jednej ze szkół znaleziono przedwojenny sztandar szkolny z nazwiskiem pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)