Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
słowenia
19.07.2013 19:35

Były szef MSW skazany na 7 lat więzienia

Sąd uznał go za winnego prania pieniędzy i nadużywania władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Sąd w Lublanie skazał byłego ministra spraw wewnętrznych Słowenii Igora Bavczara za nadużywanie władzy i oszustwa finansowe.

Bavczar jako szef MSW przygotowywał obronę swego kraju podczas wojny dziesięciodniowej, która wybuchła na przełomie czerwca i lipca 1991 roku, gdy Słowenia ogłosiła niepodległość. Przeciwko słoweńskiej niepodległości wystąpiły władze ówczesnej Jugosławii.

W latach 1997-2002 Bavczar był ministrem ds. integracji europejskiej. Później wycofał się z polityki i został dyrektorem holdingu Istrabenz (turystyka i energetyka), stając się jednym z najbogatszych biznesmenów w kraju.

Sąd uznał go za winnego prania pieniędzy i nadużywania władzy podczas nielegalnej sprzedaży w 2007 roku akcji holdingu Istrabenz krajowemu browarowi Pivovarna Lasko. Skazano go także na grzywnę w wysokości 21 mln euro - sumę, którą miał uzyskać z tej transakcji.

Bavczar zawarł umowę sprzedaży z ówczesnym prezesem zarządu Pivovarna Lasko, Bosko Srotem, którego w tym samym procesie skazano na 5 lat i 10 miesięcy więzienia. Obaj skazani zapowiedzieli apelację od wyroku.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest finał głośnej sprawy. Skazany pośmiertnie Magnitski to prawnik, który walczył z korupcją w Rosji, jesienią 2009 roku zmarł w areszcie śledczym.
Sąd w USA: Apple był w zmowie cenowej Sąd w USA: Apple był z wydawcami w zmowie mającej na celu zawyżanie cen e-booków.
Znanemu opozycjoniście grozi sześć lat łagru 6 lat łagru grozi rosyjskiemu opozycjoniście Aleksiejowi Nawalnemu. Takiej kary zażądał dla niego prokurator. Znany bloger usłyszy wyrok 18 lipca.
Tagi: słowenia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz