Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dominique strauss-kahn
11.07.2011 19:25

Były szef MFW złożył skargę do prokuratury

Dominique Strauss-Kahn złożył skargę w związku z zarzutami francuskiej pisarki Tristane Banon o próbę gwałtu w 2003 r., uznając jej doniesienie do prokuratury za oszczercze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Dominique Strauss-Kahn złożył skargę w związku z zarzutami francuskiej pisarki Tristane Banon o próbę gwałtu w 2003 r., uznając jej doniesienie do prokuratury za oszczercze - poinformował jego adwokat.

Skarga _ została złożona, jak tylko dowiedzieliśmy się o wszczęciu przez paryską prokuraturę wstępnego postępowania _ w związku ze skargą Banon przeciwko Strauss-Kahnowi - powiedział mecenas Henri Leclerc. Jak sprecyzował, skarga została złożona pod koniec ubiegłego tygodnia.

Z kolei skargę w prokuraturze w imieniu Banon w zeszłym tygodniu wniósł jej adwokat David Koubbi. W lutym 2007 r. 32-letnia obecnie Banon opowiedziała po raz pierwszy publicznie we francuskiej telewizji, że pięć lat wcześniej, padła ofiarą _ agresji seksualnej _ ze strony znanego polityka, gdy prowadziła z nim wywiad. Wymieniła nazwisko Strauss-Kahna, ale widzowie go nie usłyszeli, ponieważ ten fragment wypowiedzi został zagłuszony w czasie emisji.

Banon jest córką chrzestną drugiej żony Strauss-Kahna, Brigitte Guillemette, i przyjaciółką jednej z jego córek, Camille. Matką Banon jest działaczka Partii Socjalistycznej Anne Mansouret.

W opublikowanym w zeszłym tygodniu wywiadzie dla francuskiego magazynu _ L'Express _ Banon oświadczyła, że zdecydowała się złożyć wniosek w sprawie Strauss-Kahna, chcąc oczyścić się z podejrzeń o sfabrykowanie zarzutów. Wyjaśniła, że _ miała dosyć wysłuchiwania, że kłamie, ponieważ nie złożyła pozwu _.

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, 62-letni Strauss-Kahn, odrzucił zarówno oskarżenia o próbę gwałtu, sformułowane przez nowojorską pokojówkę, które doprowadziły do jego dymisji, jak i oskarżenia Banon.

Nowojorska prokuratura podjęła decyzję o zwolnieniu Francuza z aresztu domowego po zakwestionowaniu wiarygodności oskarżającej go hotelowej pokojówki. Nie może on jednak opuszczać terytorium Stanów Zjednoczonych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t149018.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;strauss-kahna;chca;odwolac;prokuratora,205,0,867277.html) Proces Strauss-Kahna. Chcą odwołać prokuratora Prawnik pokojówki, która rzekomo padła w hotelu Sofitel ofiarą gwałtu ze strony byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Straussa-Kahna, wezwał listownie do ustąpienia prowadzącego sprawę prokuratora okręgowego Manhattanu Cyrusa Vance'a.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;zaslanial;sie;immunitetem,94,0,852574.html) Strauss-Kahn zasłaniał się immunitetem Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział policjantom wkrótce po zatrzymaniu, że chroni go immunitet dyplomatyczny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t139601.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strauss-kahn;ma;wplacic;milion;dolarow;kaucji,147,0,832915.html) Strauss-Kahn ma wpłacić milion dolarów kaucji Były dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn został formalnie oskarżony przed sądem w Nowym Jorku o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce.
Tagi: dominique strauss-kahn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz