Notowania

strauss-kahn
04.07.2011 17:31

Były szef MFW napastował znaną pisarkę?

Francuska pisarka i dziennikarka Tristane Banon złoży jutro w prokuraturze wniosek o ściganie Dominique'a Strauss-Kahna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Francuska pisarka i dziennikarka Tristane Banon złoży jutro w prokuraturze wniosek o ściganie Dominique'a Strauss-Kahna - poinformował jej adwokat, David Koubbi.

_ - Wyślę dokumenty we wtorek do prokuratury, która otrzyma je w środę _ - powiedział Koubbi. Banon twierdzi, że w 2002 roku była w Paryżu napastowana seksualnie przez Strauss-Kahna.

W lutym 2007 roku Banon opowiedziała po raz pierwszy publicznie we francuskiej telewizji, że pięć lat wcześniej padła ofiarą _ agresji seksualnej _ ze strony znanego polityka, wymieniając nazwisko Strauss-Kahna. Jednak widzowie nie usłyszeli jego personaliów, gdyż zostały one zagłuszone w czasie emisji.

Banon opowiedziała wtedy, że kiedy robiła z nim wywiad, Strauss-Kahn najpierw zaczął ją dotykać, próbował jej rozpiąć stanik i dżinsy. Dziennikarka twierdzi, że broniąc się przed napastnikiem, wymierzyła mu kopniaka, a potem uciekła z pokoju, gdzie przeprowadzała wywiad. W wypowiedzi telewizyjnej nazwała obecnego szefa MFW _ szympansem w okresie godowym _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t141275.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;nie;przyznal;sie;do;winy,197,0,845765.html) Strauss-Kahn nie przyznał się do winy
Od zamiaru złożenia skargi odwiodła ją jej matka, Anne Mansouret. Sama Monsouret, działaczka Partii Socjalistycznej, potwierdziła w telewizji BFM TV po zatrzymaniu w maju tego roku Strauss-Kahna w Nowym Jorku, że odradziła wówczas córce wytoczenie procesu prominentnemu politykowi socjalistycznemu.

Dziennikarka w czerwcu zapowiedziała, że nie będzie świadczyć na rozprawie w USA przeciwko Strauss-Kahnowi, oskarżonemu o próbę gwałtu na 32-letniej hotelowej pokojówce pochodzącej z Gwinei. Z uwagi na poważne wątpliwości prokuratorów co do jej wiarygodności, sąd w Nowym Jorku zwolnił go w 1 lipca z aresztu domowego i zgodził się też na zwrócenie Francuzowi kaucji w wysokości 1 mln dolarów.

Według amerykańskich mediów, obrońcy Strauss-Kahna twierdzili w sądzie, że do kontaktu seksualnego ich klienta z pokojówką doszło za obopólną zgodą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t139524.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;mfw;w;nowojorskim;alcatraz;grozi;mu;25;lat,182,0,830646.html) Szef MFW w "nowojorskim Alcatraz". Grozi mu 25 lat Dominique Strauss-Kahn trafił do Rikers Island, najsłynniejszego więzienia w Nowym Jorku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t149018.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;chca;strauss-kahna;na;prezydenta,70,0,865606.html) Nie chcą Strauss-Kahna na prezydenta Francuscy Socjaliści oświadczyli, że jest mało prawdopodobne, aby były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego został kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich w 2012 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;zaslanial;sie;immunitetem,94,0,852574.html) Strauss-Kahn zasłaniał się immunitetem Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział policjantom wkrótce po zatrzymaniu, że chroni go immunitet dyplomatyczny.
Tagi: strauss-kahn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz