Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera podkarpacka
26.09.2014 06:10

Były proboszcz katedry polowej chce żeby prokuratura oddała mu prawie 200 tysięcy

Prawnik uzasadnia, że duchowny nie usłyszał zarzutu przyjmowania pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arrakasta - Fotolia.com)

Blisko 200 tysięcy złotych - w różnych walutach - mieli znaleźć prokuratorzy przeszukujący mieszkanie byłego proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego. Przeszukania dokonano w związku z tak zwaną aferą Podkarpacką.

Teraz duchowny chce, aby prokuratura oddała mu te pieniądze. - _ Złożyliśmy zażalenie w tej sprawie _ - mówi pełnomocnik księdza mecenas Krzysztof Wąsowski. Prawnik uzasadnia, że duchowny nie usłyszał zarzutu przyjmowania pieniędzy.

Ksiądz Robert M. usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w instytucjach, za co miał otrzymać korzyści majątkowe. - _ Przeszukanie potwierdziło przypuszczenia _ - mówi prokurator Zbigniew Jaskulski z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która prowadzi sprawę.

- _ Znaleziono między innymi poszukiwaną sztabkę złota. Jej wartość to 130 tysięcy złotych _ - informuje Zbigniew Jaskulski. Prokuratura utrzymuje, że sztabka złota, to wynagrodzenie za załatwienie sprawy dla dwóch leżajskich biznesmenów.

Ksiądz Robert M. nie jest już duchownym ordynariatu polowego, wrócił do swojej macierzystej diecezji rzeszowskiej. W tamtejszej kurii zastanawiają się, co zrobić z księdzem. _ - Decyzje jeszcze nie zapadły _ - mówi ksiądz Tomasz Nowak rzecznik tamtejszej kurii. Na razie ksiądz został skierowany do parafii świętego Rocha, gdzie pomaga w duszpasterstwie. Może jednak zostać proboszczem lub wikarym w innej parafii lub pracować w kurii.

W sprawie afery zatrzymano i postawiono zarzut korupcji dwóm przedsiębiorcom paliwowym spółki Maante. Po ich zeznaniach rozpoczęły się przeszukania u posła PSL Jana Burego, wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza z PO i ks. Roberta M.

Czytaj więcej w Money.pl
Metropolita przed sądem. Dziś przesłuchanie Przesłuchanie będzie miało formę wideokonferencji. Zeznania ma złożyć m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który był biskupem koszalińsko-kołobrzeskim w latach 2004-2007.
Pierwsze "selfie" Benedykta XVI. Zrobił je... To najpiękniejsze _ selfie _ na świecie - tak 22-letni kleryk z seminarium jezuitów z okolic Neapolu Giuseppe Ricciardi podsumował swoje wspólne zdjęcie z Benedyktem XVI.
Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych 2 mld zł rocznie trafia z budżetu państwa do Kościoła. A biskupi wciąż wyciągają ręce po 62 tys. hektarów ziemi.
Spór o eutanazję podzielił Kościół w Anglii W opublikowanym artykule prasowym duchowy zwierzchnik światowej wspólnoty anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby sprzeciwił się eutanazji po tym, gdy jeden z jego poprzedników poparł prawo osób śmiertelnie chorych do wspomaganego samobójstwa.
Tagi: afera podkarpacka, maante, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz