Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były prezydent Tunezji stanie przed sądem

0
Podziel się

Zin el-Abidin Ben Ali będzie osądzony. Zaoczny proces byłego
prezydenta Tunezji, który uciekł do Arabii Saudyjskiej, rozpocznie się 20 czerwca. Poinformowały o
tym w poniedziałek tunezyjskie władze.

Były prezydent Tunezji stanie przed sądem
(PAP/EPA)
bDZwZfvp

Jak poinformowały władze w Tunisie, zaoczny proces *Zin el-Abidin Ben Alego, który uciekł do Arabii Saudyjskiej, rozpocznie się 20 czerwca.*_ _

_ - Będzie sądzony zarówno przed sądem wojskowym, jak i cywilnym _ - zapowiedział w wywiadzie dla katarskiej telewizji Al-Dżazira Bedżi Kaid Essebsi (na zdjęciu), szef tymczasowego rządu.

14 stycznia, po 23 latach autorytarnych rządów, Ben Ali uciekł z ogarniętego antyprezydenckimi protestami kraju do Arabii Saudyjskiej. Podobnie jak jego żona Leila Trabelsi będzie sądzony zaocznie. Saudyjskie władze nie odpowiedziały na tunezyjski wniosek o ekstradycję Ben Alego i jego żony.

bDZwZfvr

Tunezyjski wymiar sprawiedliwości przygotował już szereg zarzutów wobec byłego prezydenta. Chce go oskarżyć m.in. o spiskowanie przeciwko państwu, zabójstwo i handel narkotykami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t134691.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezja;koniec;policji;politycznej,154,0,790170.html) Tunezja: Koniec policji politycznej Tunezyjskie MSW demontuje pozostałości po dyktatorze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t134086.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/z;tunezyjskich;wiezien;wyszlo;800;osob,7,0,787463.html) Z tunezyjskich więzień wyszło 800 osób Nowy premier wypuszcza więźniów politycznych. W ostatnich dniach prezydentury zamknął ich Ben Ali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t129557.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;nakaz;aresztowania;prezydenta;tunezji,147,0,760467.html) Jest nakaz aresztowania prezydenta Tunezji Oskarża się go o nielegalne nabycie mienia ruchomego i wywóz dewiz za granicę.
bDZwZfvS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)