Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były prezydent i jego żona oskarżeni o kradzież

0
Podziel się:

Były prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej Laurent Gbagbo został
oskarżony o sprzeniewierzenia i malwersacje.

Były prezydent i jego żona oskarżeni o kradzież
(PAP/EPA)

Były prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej Laurent Gbagbo (na zdj.) został oskarżony o przestępstwa gospodarcze. Prokuratura zarzuca mu m.in. kradzieże i sprzeniewierzenie pieniędzy publicznych - informuje BBC. Podobne zarzuty postawiono też żonie Gbagbo, Simone.

Oboje zostali zatrzymani w kwietniu i osadzeni w areszcie domowym. Teraz przeniesiono ich do aresztu śledczego.

Po wyborach na Wybrzeżu Kości Słoniowej w listopadzie ubiegłego roku, wygranych przez obecnego prezydenta Alassane Ouatarrę, Gbagbo odmówił przekazania władzy.

Wybuchły walki, w których zginęły tysiące ludzi. Prokuratura twierdzi, że Gbagbo sprzeniewierzył w tym czasie setki milionów dolarów z kasy państwowej, usiłując utrzymać się u władzy.

O wojnie domowej w WKS czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t129844.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ouattara;zaprzysiezony;na;prezydenta;wks,97,0,833889.html) Ouattara zaprzysiężony na prezydenta WKS Wcześniej władzy, mimo przegranych wyborów, nie chciał oddać jego poprzednik Laurent Gbagbo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t137284.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/500;ofiar;walk;na;wybrzezu;kosci;sloniowej,145,0,810897.html) 500 ofiar walk na Wybrzeżu Kości Słoniowej Dotyczy to tylko zachodniej części kraju. ONZ Ostrzega, że bilans zabitych w tym kraju na pewno jeszcze wzrośnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/onz;nie;robcie;krwawego;odwetu;na;gbagbo,145,0,810641.html) ONZ: Nie róbcie krwawego odwetu na Gbagbo Nowy prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej powoła Komisję Prawdy i Pojednania w celu sprawdzenia oskarżeń o okrucieństwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)