Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były premier Włoch został burmistrzem w wieku 86 lat

0
Podziel się

Z wiekiem nabywa się cnót - podkreślił weteran włoskiej sceny politycznej.

Były premier Włoch został burmistrzem w wieku 86 lat
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bDZORTSJ

W wieku 86 lat były premier Włoch i przywódca potężnej niegdyś chadecji Ciriaco De Mita objął urząd burmistrza małego miasteczka Nusco na południu kraju. Został wybrany w głosowaniu, które odbyło się razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Po dekadach politycznej kariery w Rzymie, której ukoronowaniem było stanowisko szefa rządu w latach 1988-1989, czyli tuż przed upadkiem chadecji w rezultacie skandalu korupcyjnego i po kilku kadencjach w Parlamencie Europejskim, De Mita powrócił do swego rodzinnego miasteczka. W wyborach 25 maja otrzymał 80 procent głosów.

Nowy burmistrz 4-tysięcznego Nusco w regionie Kampania, żartując ze swego wieku, powiedział podczas ceremonii zaprzysiężenia: _ Jeśli ktoś jest głupcem, to jest nim również w wieku lat 20 _.

bDZORTSL

_ Z wiekiem nabywa się cnót _ - podkreślił weteran włoskiej sceny politycznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Antyniemieckie hasła Silvio Berlusconiego Plakat wyborczy _ Więcej Włoch, mniej Niemiec _ obarcza Niemcy i ich politykę zaciskania pasa odpowiedzialnością za recesję we Włoszech.
Burmistrz Florencji będzie premierem Włoch Lider centrolewicowej Partii Demokratycznej Matteo Renzi, otrzymał od prezydenta Włoch Giorgio Napolitano misję utworzenia rządu.
Komuniści walczą o władzę we Włoszech Partia demokratyczna, największa siła na włoskiej scenie politycznej, wybiera dziś swego nowego przywódcę. Zobacz, kto walczy o stanowisko.
bDZORTTm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)