Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ehud olmert
05.01.2012 10:39

Były premier Izraela oskarżony o korupcję

Ehud Olmert wraz z 12 innymi osobami został obarczony zarzutami przyjmowania łapówek w celu promowania realizacji projektów budowlanych, w tym kompleksu mieszkalnego w Jerozolimie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Ehud Olmert wraz z 12 innymi osobami został obarczony zarzutami przyjmowania łapówek w celu promowania realizacji projektów budowlanych, w tym kompleksu mieszkalnego w Jerozolimie. *

Zarzuty obejmują okres, kiedy Olmert był burmistrzem Jerozolimy, zanim w 2006 roku objął stanowisko szefa rządu.

Zarzuty korupcyjne w aferze budowlanej w Jerozolimie postawiono też m.in. dawnej dyrektor biura Olmerta Szuli Zaken i byłemu wiceburmistrzowi Jerozolimy i następcy Olmerta Uriemu Lupolanskiemu. Olmert zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

Wobec byłego premiera od września 2009 r. toczy się już jeden proces o korupcję. W czasie śledztwa prowadzonego przez izraelską policję Olmert ogłosił we wrześniu 2008 r. rezygnację ze stanowiska premiera, ale pełnił ten urząd do marca 2009 r.

O Izraelu czytaj w Money.pl
Ukradli dane tysięcy kart kredytowych Hakerzy twierdzą, że wykradli dane o 400 tys. kart kredytowych, natomiast według izraelskiego banku centralnego chodzi o około 15 tys.
Dla tego człowieka zmienili ustawę. Skandal Ustawa znosi zasadę wyłączenia z wyborów na prezesa Sądu Najwyższego tych jego osób, którym pozostało mniej niż trzy lata do emerytury.
Militarne szkolenia nastolatków. Dochodzenie Oficjalnym celem szkolenia, które za mniej więcej miesiąc ma objąć kolejną, 30-osobową grupę młodzieży, jest wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie Modiin.
Tagi: ehud olmert, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz