Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca sądów
09.05.2013 13:42

Były polski dyplomata skazany za jazdę po alkoholu

Dyplomata od razu po zatrzymaniu przyznał, że popełnił życiowy błąd, który przekreślił cały jego zawodowy dorobek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Na 6 tys. zł grzywny, 2 tys. zł świadczenia pieniężnego i 2-letni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami skazał olsztyński sąd rejonowy byłego polskiego dyplomatę z Kaliningradu Zbigniewa Ś. za jazdę autem po pijanemu. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze. *

Zbigniew Ś. został zatrzymany przez policję 11 lutego pod Dobrym Miastem, gdy prowadził samochód. Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dyplomata tłumaczył potem śledczym, że wracał ze spotkania służbowego w Olsztynie. Po tym spotkaniu wypił - jak mówił - niewielką ilość wódki.

_ - Nie czułem się źle, dlatego wsiadłem za kierownicę. Chciałem wrócić do Rosji i tam wypocząć, bo następnego dnia miałem zaplanowanych mnóstwo spraw _ - tłumaczył Ś., który od razu po zatrzymaniu przyznał, że popełnił życiowy błąd, który przekreślił cały jego zawodowy dorobek.

W czwartek przed sądem Zbigniew Ś. przyznał się do winy, przeprosił za swe zachowanie, ale nie chciał składać wyjaśnień. Prosił sąd, by wymierzono mu karę bez orzekania o pozbawieniu wolności, nawet w zawieszeniu. W zamian proponował wyższą grzywnę i deklarował, że przez rok nie będzie kierował pojazdami.

Uczestnicząca w procesie prokurator zgodziła się na wyższą grzywnę kosztem wyroku w zawieszeniu, ale zażądała zakazu prowadzenia samochodów. - _ Pan oskarżony był pijany w znacznym stopniu _ - argumentowała. Ś. zgodził się na 2-letni zakaz prowadzenia aut i tak uzgodniony wyrok sąd orzekł.

_ - Sądzę, że wyrok jest dla pana surowy ze względu i na wysokość świadczeń finansowych i 2-letni zakaz kierowania pojazdami. W ocenie sądu wobec osób, które dotychczas były niekarane, i od początku wyrażają żal i skruchę z powodu tego, co się stało nie należy orzekać kary pozbawienia wolności, nawet w zawieszeniu _ - mówił w uzasadnieniu sędzia Krzysztof Bieńkowski.

62-letni dyplomata był kierownikiem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Kaliningradzie, nadzorowanego przez Ministerstwo Gospodarki. Pracował w konsulacie, jako radca-konsul od stycznia 2011 roku. Wcześniej przebywał na placówkach w Kazachstanie i Kirgistanie. Po dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy Zbigniew Ś. założył własną działalność gospodarczą.

Czytaj więcej w Money.pl
Policjant prowadził po pijanemu. Zwolnią go? Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.
Celnik aresztowany. Brał łapówki za... CBA zatrzymało a sąd aresztował w Lublinie 42-letniego Piotra K., celnika podejrzanego o przyjęcie łapówek.
Trener trampkarzy podejrzany o pedofilie Prokuratura nie ujawnia, czy podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mężczyzna trafił już do aresztu.
Tagi: praca sądów, alkohol, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz