Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fbi
11.02.2014 07:25

Były marynarz skazany na 30 lat więzienia za szpiegostwo

Mężczyzna został zatrzymany podczas prowokacji Federalnego Biura Śledczego (FBI).

Podziel się
Dodaj komentarz
(cliff1066/CC/Flickr)

Były marynarz floty wojennej USA został skazany w poniedziałek na 30 lat pozbawienia wolności za próbę przekazania zagranicznym służbom specjalnym strategicznych informacji. Mężczyzna został zatrzymany podczas prowokacji Federalnego Biura Śledczego (FBI).

40-letni Robert Hoffman wpadł, kiedy próbował przekazać osobom, które uważał za rosyjskich szpiegów, informacje dotyczące namierzania i identyfikacji amerykańskich łodzi podwodnych.

Okazało się, że jego rozmówcy nie są przedstawicielami obcego wywiadu, a agentami FBI, prowadzącymi tajną operację.

- _ Próbując przekazać jedne z najtajniejszych amerykańskich sekretów Robert Hoffman naraził wojskowych USA i kraj na poważne ryzyko _ - mówił zastępca prokuratora generał John Carlin po ogłoszeniu przez sąd wyroku skazującego.

- _ Niech ten wyrok będzie przestrogą dla tych, którzy w przyszłości chcieliby zdradzać państwowe tajemnice _ - dodał.

Hoffman, specjalista od szyfrów, został aresztowany w grudniu 2012 roku. Wyrok w jego sprawie wydał sąd w Norfolk w stanie Wirginia.

Czytaj więcej w Money.pl
Biegły od tortur z FBI pomoże w śledztwie Krakowscy śledczy powołają biegłych z FBI oraz eksperta medycyny sądowej z Europy Południowej, by pomogli wyjaśnić okoliczności zabójstwa 23-letniej studentki.
"NSA radiowo szpieguje sto tys. komputerów" Z informacji, do jakich dotarł _ NYT _ wynika, że NSA wykorzystuje sekretną technologię, która umożliwia przechwytywanie informacji zamieszczonych i przechodzących przez monitorowane komputery.
Rosja wyrzuca amerykańskiego dziennikarza Tłumaczy enigmatycznie, że chodzi o "ochronę interesów państwa".
Kluczowy partner USA w szpiegowaniu Rosji Parlament tego kraju uchwalił w 2008 roku budzącą kontrowersje nowelizację ustawy umożliwiającej kontrolowanie bez zgody sądu rozmów telefonii komórkowej oraz poczty elektronicznej.
Tagi: fbi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz