Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
represje na białorusi
06.06.2012 11:18

Były kandydat na prezydenta nie opuści Białorusi?

Andrejowi Sannikauowi uniemożliwiono wyjazd z państwa. Został wyprowadzony z pociągu relacji Mińsk-Wilno.

Podziel się
Dodaj komentarz
(selensergen/iStockphoto)

*Byłemu kandydatowi na prezydenta Białorusi Andrejowi Sannikauowi uniemożliwiono wyjazd z Białorusi. Został wyprowadzony z pociągu relacji Mińsk-Wilno - poinformował w środę opozycyjny portal Karta'97. *

Sannikau, który został w połowie kwietnia zwolniony z kolonii karnej, jechał do Wilna na międzynarodową konferencję. Zdążył poinformować telefonicznie portal Karta'97, że wyprowadzono go z pociąg na stacji Gudogaj, po czym stracono z nim łączność.

Sannikau został zwolniony w połowie kwietnia po podpisaniu prośby o ułaskawienie do prezydenta Alaksandra Łukaszenki. Po odzyskaniu wolności nie odpowiedział na pytanie, czy wróci do działalności politycznej.

W maju 2011 roku Sannikaua skazano na pięć lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze w związku z opozycyjną demonstracją w Mińsku w wieczór po wyborach prezydenckich 19 grudnia 2010 roku. Sąd uznał go za winnego organizacji masowych zamieszek.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująca decyzja białoruskiego prezydenta Sannikau odbywał ostatnio karę w kolonii karnej Wićba-3 w obwodzie witebskim na wschodzie Białorusi.
Tam polują na liderów. Prezydent potwierdza Liderów białoruskiej opozycji zatrzymano wczoraj w nocy w pociągu jadącym do Moskwy.
Torturowali go? Łukaszenka zaprzecza _ Mogę ułaskawić osobę, która się do mnie o to zwróci. Jak się nie zwrócą, będą siedzieć w więzieniu _ - oznajmił Łukaszenka.
Tagi: represje na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz