Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Były gubernator Sycylii idzie do więzienia

0
Podziel się:

Salvatore Cuffaro został ostatecznie skazany na siedem lat więzienia za związki z mafią.

Były gubernator Sycylii idzie do więzienia
(PAP/EPA)

Były gubernator Sycylii Salvatore Cuffaro został ostatecznie skazany na siedem lat więzienia za związki z mafią. Wyrok dwóch niższych instancji potwierdził w sobotę Sąd Najwyższy Włoch. Według mediów Cuffaro zaraz po tym orzeczeniu oddał się w ręce policji.

Kiedy w 2008 roku były przewodniczący władz regionalnych wyspy z postchadeckiej partii Unia Centrum (UDC) został skazany przez sąd w Palermo za faworyzowanie cosa nostry i ujawnienie tajemnicy służbowej, ustąpił ze stanowiska dopiero pod wpływem licznych nacisków oraz apeli ze strony różnych sił politycznych. Jako senator dalej prowadził w sądach batalię o uniewinnienie. Przegrał ją w Sądzie Najwyższym, który utrzymał poprzednie wyroki.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2001 roku, kiedy Cuffaro jako przewodniczący władz regionalnych Sycylii dowiedział się od chorążego karabinierów o podsłuchu zainstalowanym w domu jednego z mafijnych bossów. Dom ten odwiedzał przyjaciel Cuffaro, skazany potem za związki z mafią. Zdaniem śledczych gubernator ujawnił tajemnicę o podsłuchu przyjacielowi. W konsekwencji wiadomość ta dotarła do podsłuchiwanego mafiosa, a całe prowadzone przeciwko niemu śledztwo zakończyło się fiaskiem.

Choć sobotnie orzeczenie senator Cuffaro ma otrzymać na piśmie w ciągu pięciu dni, natychmiast po jego ogłoszeniu - jak podały media - zgłosił się do rzymskiego więzienia Rebibbia.

Na wyrok Sądu Najwyższego oczekiwał w kościele w Rzymie, gdzie modlił się przez i pół godziny - podała agencja ANSA.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t91690.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/kalabryjska;mafia;weszla;do;wloskiego;parlamentu,121,0,592505.html) Kalabryjska mafia weszła do włoskiego parlamentu Szefowie mafii mieli swojego przedstawiciela. Pomiatali nim i szantażowali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t78565.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/rekordowa;pralnia;pieniedzy;we;wloszech,81,0,590417.html) Rekordowa pralnia pieniędzy we Włoszech Przestępcy wyprali co najmniej 2 miliardy euro. Firmy działały także w rajach podatkowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)