Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Byli współpracownicy Kadafiego wykluczeni

0
Podziel się:

Byli współpracownicy Kadafiego muszą odejść z życia politycznego państwa. Tak zadecydował libijski Kongres Narodowy, który uchwalił w tym celu specjalny dekret.

Byli współpracownicy Kadafiego wykluczeni
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)

Prawo izolacji politycznej dotyczy wszystkich, którzy grali jakąkolwiek rolę w życiu politycznym państwa za czasów 42-letnich rządów Muammara Kadafiego. Nie będą oni mogli już nigdy w przyszłości pełnić żadnego kierowniczego stanowiska w Libii.

Zakaz ten obejmuje również osoby, które używały argumentów religijnych, by zniechęcić ludzi do udziału w libijskiej rewolucji w 2011 roku.

Kongres uchwalił nowe prawo pod naciskiem wzburzonego tłumu. Od tygodnia wielu opozycjonistów, którzy pomogli obalić reżim Kadafiego w 2011 roku, manifestowało przed ministerstwem spraw zagranicznych i ministerstwem sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
Wycelowali działa w bramy ministerstw Byli powstańcy zablokowali w ten sposób prace obu resortów.
Oblegają MSZ. Mają działka przeciwlotnicze Napastnicy twierdzą, że wybrali ten resort, ponieważ nadal zatrudnia on urzędników, którzy pracowali dla obalonego dyktatora.
Przywódca obiecał mieszkańcom pieniądze Libijski przywódca Muhammad Jusuf al-Magariaf wzywał podczas obchodów drugiej rocznicy powstania, które obaliło autorytarny reżim Muammara Kadafiego, do jedności, zwarcia szeregów, przezwyciężenia różnic i do budowy kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)