Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Była miss zamordowana na autostradzie

0
Podziel się:

Do napadu doszło przedwczoraj wieczorem. Spear wracała z wakacji w Caracas wraz z byłym mężem i pięcioletnią córką.

Była miss zamordowana na autostradzie
(AP/Fotolink/East News)
bELakyXV

Była miss Wenezueli Monica Spear i jej były mąż zostali zamordowani podczas napadu na samochód, którym podróżowali jedną z krajowych autostrad - poinformowała wczoraj wenezuelska policja. Ich córka odniosła lekkie obrażenia.

Do napadu doszło przedwczoraj wieczorem. Spear wracała z wakacji w Caracas wraz z byłym mężem i pięcioletnią córką. Jak poinformowała policja, gdy ich samochód najechał na _ ostry przedmiot, pozostawiony na autostradzie _, pękły co najmniej dwie opony.

Unieruchomione auto zostało ostrzelane przez napastników, którzy poruszali się dwiema ciężarówkami. Spear i jej były mąż zginęli na miejscu, a ich córka Maya, z niegroźną raną postrzałową nogi, została przewieziona do stolicy, gdzie przebywa pod opieką rodziny.

bELakyXX

Motywy napastników nie są na razie znane. Policja poinformowała o zatrzymaniu pięciu podejrzanych, wśród których są niepełnoletni.

Wenezuela jest na piąty miejscu w rankingu ONZ dotyczącym liczby zabójstw. Skala problemu jest tak duża, że większość mieszkańców boi się opuszczać swoich domów po zmroku. Śmierć Spear wywołała falę oburzenia na portalach społecznościowych.

W odpowiedzi na śmierć byłej miss i krytykę prezydent Nicolas Maduro zapowiedział na środę zwołanie specjalnego spotkania, na którym będzie omawiana kwestia bezpieczeństwa. Pierwotnie te rozmowy miały się odbyć pod koniec stycznia 2014 roku. W spotkaniu mają wziąć udział gubernatorzy stanowi i burmistrzowie z 79 najbardziej niebezpiecznych miast Wenezueli.

Z informacji organizacji pozarządowej Wenezuelskiego Obserwatorium Przemocy wynika, że w tym bogatym w ropę naftową kraju wskaźnik morderstw wynosił w 2013 roku 79 zabójstw na 100 tysięcy mieszkańców, z których 95 procent pozostało niewyjaśnionych.

bELakyYd

Monica Spear została uznana najpiękniejszą kobietą w Wenezueli w 2004 roku. W następnym zajęła jedno z czołowych miejsc podczas konkursu Miss Universe. Grała także w popularnych w Wenezueli serialach telewizyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
37-latek zamordował byłą partnerkę. Ukrył... Sekcja zwłok 31-latki wykazała, że zmarła na skutek obrażeń zadanych nożem - powiedział rzecznik prokuratury.
Mordercy trafią pod policyjny nadzór Pomimo odbycia przez nich kar 25 lat więzienia po wyjściu na wolność będą objęci specjalnym nadzorem.
Zabił i ukrył się w domu. Zabójca zatrzymany Antyterroryści wyważyli drzwi i obezwładnili 60-latka. Użyli paralizatora elektrycznego. Podejrzany o zabójstwo przebywa w policyjnym areszcie.
bELakyYy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)