Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
21.05.2010 17:47

Była minister skarbu zapłaci za plagiat

Aldona Kamela-Sowińska ma zapłacić 10 tysięcy złotych i opublikować przeprosiny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFPL)

*10 tysięcy złotych odszkodowania będzie musiała zapłacić b. minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska w związku ze sprawą o plagiat, którą wytoczył jej Jakub B. z Krakowa. Będzie musiała też zamieścić przeprosiny w prasie. *

Takie są warunki ugody zawartej w piątek między stronami. Jak powiedział PAP Jacek Jonak, adwokat Jakuba B., jego klient jest usatysfakcjonowany sposobem rozwiązania sprawy.

_ - Było nasze żądanie w pozwie, druga strona zaproponowała swoją wersję. Po paru rozmowach doszliśmy do takiego rezultatu. Żałuję, że do ugody nie doszło wcześniej _ - powiedział Jonak.

W marcu przed rozprawą prof. Kamela-Sowińska przyznała, że popełniła błąd, kopiując tekst i, jak oświadczyła, przeprosiła już autora. W piątek nie było jej w sądzie.
Była minister, a obecna rektor poznańskiej Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości opublikuje także w dzienniku _ Rzeczpospolita _ przeprosiny i ubolewanie z powodu plagiatu.

Aldona Kamela-Sowińska w napisanym przez siebie artykule zamieściła fragment tekstu innego autora. Materiał na temat etyki w biznesie powstał na potrzeby wydawnictwa przygotowywanego przy okazji konferencji naukowej w 2007 roku.

Jakub B., autor tekstu skopiowanego przez Aldonę Kamelę-Sowińską w artykule o etyce w biznesie, domagał się 20 tys. zł odszkodowania: 14 tys. od rektor uczelni, a 6 tys. od Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości.

Pełnomocnicy Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości nie zgodzili się na warunki ugody. Sąd wyda wyrok w tej sprawie 1 czerwca.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz