Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
17.11.2014 07:26

Bydgoszcz: Bruski i Dombrowicz w drugiej turze

Wszystko wskazuje na to, że obecny prezydent Bydgoszczy zmierzy się z poprzednim prezydentem miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carta Blanca)

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (PO) i poprzedni prezydent miasta Konstanty Dombrowicz (KWW Porozumienie Dombrowicza) zmierzą się w drugiej turze wyborów - wynika z informacji Państwowej Komisji Wyborczej po zatwierdzeniu 81,95 proc. protokołów z głosowań.

Według tych danych Bruski otrzymał poparcie 37,10 proc. wyborców., a Dombrowicz - 19,90.

Bruski został prezydentem w 2010 r. Przed objęciem stanowiska był wojewodą kujawsko-pomorskim w latach 2007-2010, a wcześniej przez rok wiceprezydentem za czasów prezydentury Dombrowicza.

Na początku kariery zawodowej przez sześć lata pracował jako nawigator na statkach Polskich Linii Oceanicznych, a później był zatrudniony w urzędzie kontroli skarbowej i prowadził własną kancelarię doradztwa podatkowego.

Dombrowicz był prezydentem Bydgoszczy przez dwie kadencje, w latach 2002-20010. Wcześniej pracował jako dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz urzędnik.

Przed czterema laty Bruski w drugiej turze pokonał Dombrowicza. Bruski otrzymał 57 proc. głosów, a jego rywal 40,38 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
W Poznaniu liczą głosy, ale prowadzi... _ Praca cały czas trwa, ale z przerwami, bo system często się zawiesza, co wstrzymuje pracę komisji _ - przyznają przedstawiciele PKW.
W Szczecinie policzono prawie wszystko Mimo początkowych trudności teraz system informatyczny PKW w szczecińskich komisjach obwodowych działa bez zarzutów.
Prezydent znów wygrywa pewnie w Lublinie Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmiku województwa lubelskiego - wynika z sondaży. Ale prezydentem miasta zostanie...
Ferenc w Rzeszowie i Przytocki w Krośnie? Dotychczasowi prezydenci wygrywają wybory na prezydentów tych miast - wynika z nieoficjalnych danych z PKW.
Tagi: wybory samorządowe 2014, bydgoszcz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz