Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jerzy buzek
24.12.2011 08:30

Buzek rozczarowany. Przez wyrok na Tymoszenko

Wyrok więzienia dla opozycyjnej polityk poważnie zachwiał stosunkami między Ukrainą a UE, która uznała, że władze ukraińskie mają wybiórczy stosunek do prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego skrytykował utrzymanie wyroku na byłą premier Ukrainy Julię Tymoszenko. - _ Nie ma już większych wątpliwości co do politycznego charakteru tego wyroku _ - oświadczył w Brukseli Jerzy Buzek (na zdjęciu).

Jerzy Buzek podkreślił w swym oświadczeniu, że jest _ głęboko rozczarowany _ wyrokiem sądu apelacyjnego i że sprawa Tymoszenko może fatalnie odbić się na przyszłych relacjach między Unią Europejską a Ukrainą.

Sąd apelacyjny w Kijowie utrzymał wczoraj w mocy wyrok siedmiu lat więzienia dla byłej premier Ukrainy, skazanej przez sąd pierwszej instancji za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Wyrok więzienia dla opozycyjnej polityk poważnie zachwiał stosunkami między Ukrainą a UE, która uznała, że władze ukraińskie mają wybiórczy stosunek do prawa. Sprawa ta była jedną z przyczyn zmian w porządku obrad szczytu Ukraina-UE, który odbył się w poniedziałek w Kijowie. Zamiast oczekiwanego parafowania negocjowanej od kilku lat ukraińsko-unijnej umowy stowarzyszeniowej doszło tam jedynie do ogłoszenia końca rozmów w sprawie tego porozumienia.

Czytaj więcej o sprawie Julii Tymoszenko
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/parlament;zajmie;sie;sprawa;julii;tymoszenko,123,0,966267.html) Parlament może pomóc uwolnić Tymoszenko Rada Najwyższa Ukrainy przystąpi jutro do drugiego czytania zmian w prawie, które mogłyby pomóc w uwolnieniu skazanej na 7 lat więzienia byłej premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t160898.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;zaplaci;za;wyrok;na;tymoszenko;jak,148,0,934804.html) Oni wiedzą, jak Ukraina zapłaci za Tymoszenko KE może wstrzymać toczące się obecnie negocjacje nad umową stowarzyszeniową - pisze Kommiersant-Ukraina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;julii;tymoszenko;sad;apelacyjny;podtrzymal;wyrok,219,0,996059.html) Nie ma litości dla Tymoszenko. Posiedzi 7 lat Była premier przebywa w areszcie śledczym od sierpnia, gdzie czekała na uprawomocnienie się wydanego w październiku wyroku.
Tagi: jerzy buzek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz