Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bunt w więzieniu. Odwiedzający zakładnikami

0
Podziel się:

Ponad 400 więźniów w mieście Aracaju na wschodzie Brazylii wzięło wczoraj jako zakładników około 130 osób.

Bunt w więzieniu. Odwiedzający zakładnikami
(Polaris Images/East News)
bETMmMeZ

Ponad 400 więźniów w mieście Aracaju na wschodzie Brazylii wzięło wczoraj jako zakładników około 130 osób, które przyszły na widzenie - w tym dzieci, a także kilku strażników. Więźniowie domagają się m.in. lepszego traktowania przez strażników.

Jak poinformowała policja, bunt w więzieniu w stolicy stanu Sergipe wybuchł rano, w porze, gdy zwykle są widzenia. Buntownicy są uzbrojeni w trzy skradzione z magazynu karabiny i noże.

Negocjatorowi powiedzieli, że powodem buntu jest notoryczne złe traktowanie przez strażników. Listę szczególnie agresywnych chcą oni przekazać prokuraturze. Więźniowie domagają się także lepszego wyżywienia.

bETMmMfb

Na miejscu jest ponad 130 policjantów. Wieczorem w niedzielę w zakładzie wyłączono światło, negocjacje mają być prowadzone do skutku - podała policja.

W Brazylii, jak w całej Ameryce Łacińskiej, władze penitencjarne zmagają się z problemem przepełnienia zakładów karnych, w których w dodatku bardzo aktywne są zbrojne gangi. Sytuację pogarsza fakt, że administracja więzienna jest często skorumpowana.

Czytaj więcej o buntach i ucieczkach z więzienia
Masakra w Meksyku. Zabijali przez kilka godzin Meksykańskie więzienia słyną z tego, że co pewien czas wybuchają w nich krwawe bunty.
400 osób właśnie uciekło z więzienia. Idą... Prawie 400 więźniów uciekło z głównego więzienia w Bannu na północnym zachodzie Pakistanu. Według policji z 944 więźniów uciekło 384.
bETMmMfC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)