Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bułgaria: Akcja przeciwko przemytnikom migrantów do Unii

0
Podziel się:

Ponad 500 funkcjonariuszy niemieckiej policji federalnej dokonało przeszukań 44 mieszkań i lokali biurowych.

Bułgaria: Akcja przeciwko przemytnikom migrantów do Unii
(AP/Fotolink/East News)
bEJAOxfV

W ramach współpracy z Europolem bułgarska policja wzięła udział w rozległej operacji przeciwko przestępczej siatce przemycającej nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu do Unii Europejskiej, głównie do Niemiec - poinformowało bułgarskie MSW.

Na terenie Niemiec aresztowano jedenastu domniemanych członków siatki, a w Bułgarii jednego. Ponad 500 funkcjonariuszy niemieckiej policji federalnej dokonało przeszukań 44 mieszkań i lokali biurowych w dziewięciu krajach związkowych, przechwytując obfity materiał dowodowy i 55 tys. euro w gotówce.

Przedstawiając wyniki dotychczasowego dochodzenia, przedstawiciel niemieckiej policji federalnej poinformował, że przemytnicy przywieźli do Niemiec furgonetkami i autobusami co najmniej 230 uchodźców z Iraku i Syrii. Każdy z miał za to zapłacić 8 tys. euro. Obecnie wyjaśnia się, w jaki sposób pokonali oni granicę strefy Schengen - zaznaczył rzecznik.

bEJAOxfX

Wśród przechwyconego materiału dowodowego są sfałszowane paszporty z fałszywymi wizami oraz podrobione prawa jazdy i dowody rejestracyjne samochodów, jak też fałszywe pieniądze, narkotyki, broń i amunicja.

Niemiecka policja śledziła członków siatki od marca 2014 roku, przez cały czas ściśle współpracując z bułgarską Państwową Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (DANS).

Czytaj więcej w Money.pl
Bułgaria skrytykowana za brak postępów w... Bułgaria została skrytykowana m.in. za brak postępu w walce z korupcją na wysokich szczeblach władzy, ingerencję polityków w działalność wymiaru sprawiedliwości, luki ustawodawcze.
Poważne zastrzeżenia USA do Bułgarii. Chcą... - _ Bułgaria musi wzmocnić rządy prawa i poskromić korupcję _ - mówił dziś Sekretarz stanu John Kerry.
Tak przemytnicy oszukują Straż Graniczną Zeszłego roku Straż Graniczna ujawniła próby przemytu na kwotę prawie 190 milionów złotych. Zobacz, jak przemytnicy próbują oszukać kontrole na granicy.
bEJAOxgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)