Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej finansowana z budżetu?

Zawiadomienie do CBA i prokuratury w związku z tą sprawą zapowiedzieli posłowie Twojego Ruchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arrakasta - Fotolia.com)

Ministerstwo kultury poinformowało, że 6 mln zł przyznane przez resort nie jest dotacją na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, tylko na planowane w niej muzeum. Wszystkie wnioski o przyznanie dotacji ocenia złożony z zewnętrznych ekspertów zespół - podał resort.

Zawiadomienie do CBA i prokuratury w związku z 6 mln zł dotacji, jaką ministerstwo kultury przyznało Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zapowiedzieli posłowie Twojego Ruchu.

Rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński zwrócił uwagę w przesłanym komunikacie, że wszystkie wnioski o przyznanie dotacji są ocenianie przez _ zespół sterujący, w którego skład wchodzą zewnętrzni eksperci _. _ W tym przypadku zespół sterujący rekomendował przyznanie dotacji i jej wysokość, którą minister wyłącznie zatwierdził, nie dokonując żadnych zmian _ - zaznaczył.

_ - Nieprawdziwa jest informacja, iż jakakolwiek dotacja została przekazana na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie _ - podkreślił Babczyński. Przypomniał, że przyznane w tym roku 6 mln zł, to dotacja na budowę ekspozycji głównej Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Przyznano ją w ramach programu _ Rozwój infrastruktury kultury - Infrastruktura kultury _.

_ - Zgodnie z przyjętym schematem podziału środków dotacja stanowiła ok. 30 proc. wnioskowanej kwoty _ - zauważył rzecznik.

Jednocześnie poinformował, że przyznane 6 mln zł to nie jest najwyższa tegoroczna dotacja. _ - W tym samym priorytecie, w ramach zadania wieloletniego, w 2014 r. Muzeum Wsi Kieleckiej otrzyma 8 mln zł na realizację zadania - Remont i przebudowa Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie cz. III _ - poinformował.

Rzecznik ocenił też, że Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego jest _ ważnym elementem polityki kulturalnej państwa w zakresie dziedzictwa narodowego _, a placówka będzie prowadziła nowoczesną działalność edukacyjną i podtrzymywała pamięć i wiedzę o roli Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia w historii Polski.

Jak zapowiedział, w kwietniu br., otwarte zostanie dofinansowane przez resort kultury Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam bezrobotni dostaną po 21 tys. złotych Nabór do nowego projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach ma ruszyć na przełomie sierpnia i września.
Od września godzina przedszkola za złotówkę Zgodnie z nowelizacją od 1 września br. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej - powyżej pięciu godzin bezpłatnych - ma wynieść nie więcej niż jeden złoty.
Ostatnie 100 mln zł dotacji na e-biznesy Aby umożliwić zdobycie dofinansowania mniej doświadczonym firmom, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego znacznie obniżyło wymagania. Zobacz, czy masz szansę na dotację.
Tagi: świątynia opatrzności bożej, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz