Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa hotelu w Gniewinie. Były "nieprawidłowości"?

0
Podziel się

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował dzisiaj, że Biuro złożyło już zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w gdańskiej Prokuraturze Okręgowej.

Budowa hotelu w Gniewinie. Były "nieprawidłowości"?
(Reporter Poland)
bEiJOluJ

Na ślad możliwych nieprawidłowości przy budowie hotelu w Gniewinie natrafili funkcjonariusze CBA podczas kontroli w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Według CBA mogło dojść do celowego _ wyprowadzania _ mienia samorządu.

W Hotelu Mistral Sport w Gniewinie w czasie Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował dzisiaj, że Biuro złożyło już zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w gdańskiej Prokuraturze Okręgowej. _ - Trwają czynności sprawdzające. Prokurator ma 30 dni na decyzję o ewentualnym wszczęciu postępowania _ - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Jak dodał Dobrzyński, w trakcie kontroli w urzędzie w Gniewinie i starostwie w Wejherowie funkcjonariusze ustalili m.in., że decyzję o pozwoleniu na budowę hotelu wydano bez wymaganej dokumentacji geotechnicznej, sfałszowano decyzję środowiskową i nie uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków budowy dróg dojazdowych do hotelu oraz innych prac budowlanych prowadzonych na obszarze objętym ochroną archeologiczną.

bEiJOluL

_ - Członkowie zarządu Spółki "Hotel Gniewino" przedstawili też sądowi rejestrowemu nieprawdziwe dane _ - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że wszystko wskazuje też na to, że mogło dojść do celowego _ wyprowadzania _ mienia gminy Gniewino w ręce osób prywatnych, zastrzegł jednak, że nie może na ten temat udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Sfałszowanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy hotelu polegało na tym, że decyzja dotyczyła obiektu przeznaczonego dla 150 osób, a w rzeczywistości postawiono hotel dla 250 osób - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że obiekt stanął na gruncie, którego stabilność, przed postawieniem większego budynku, powinna zostać zbadana.

W związku z tym ostatnim faktem - jak zaznaczył rzecznik - CBA poinformowało o możliwości _ sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa _. Biuro poprosiło też prokuraturę, aby - w razie wszczęcia przez nią śledztwa - jego prowadzenie powierzyć funkcjonariuszom CBA.

Z wójtem gminy Gniewino Zbigniewem Walczakiem nie udało się skontaktować. Pozostali pracownicy urzędu gminy odmawiali komentarzy w tej sprawie.

bEiJOluR

Hotel Mistral Sport w Gniewinie został otwarty w czerwcu 2011 roku. Inwestycja ta była realizowana w ramach partnerstwa prywatno-publicznego przez - powołaną specjalnie do tego celu - spółkę z o.o Hotel Gniewino zawiązaną 10 kwietnia 2009 roku. Udziałowcami spółki byli Arkadiusz Andrzejewski oraz Gminny Ośrodek Turystyki i Sportu w Gniewinie.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy wątek ws. afery taśmowej. CBA prowadziło kontrolę... Jeszcze dziś premier otrzyma pogłębioną informację w tej sprawie.
CBA prześwietliło spółki rolnicze. Będzie raport Biuro podjęło działania kontrolne już jakiś czas temu, bo miało sygnały o istnieniu nieprawidłowości.
CBA prześwietliło znaną szkołę policyjną Dzisiaj zebrane materiały zostały przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.
bEiJOlvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)