Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjski dziennikarz w rękach Państwa Islamskiego

0
Podziel się:

Brytyjski dziennikarz w rękach bojowników Państwa Islamskiego. Chodzi o publicystę kilku dzienników, Johna Cantlie.

Brytyjski dziennikarz w rękach Państwa Islamskiego
(PAP/EPA)

Na opublikowanym nagraniu Cantlie siedzi przy stoliku w ciemnym pomieszczeniu i zapowiada, że w kolejnych filmach będzie prostował _ zmanipulowane prawdy _, głoszone przez zachodnie media. Jego zdaniem, zachodnie środki masowego przekazu próbują _ znów wciągnąć opinię publiczną w otchłań kolejnej wojny z Państwem Islamskim. _ John Cantlie to były dziennikarz Sunday Times, Sunday Telegraph i bulwarówki The Sun. W 2012 porwano go w Syrii.

Przed kilkoma dniami dżihadyści próbujący utworzyć państwo wyznaniowe z przejętych przez siebie części Iraku i Syrii, opublikowali nagranie egzekucji innego brytyjskiego obywatela.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamiści po raz pierwszy zestrzelili... 10 września prezydent Barack Obama ogłosił strategię walki z Państwem Islamskim.
Kerry za globalną operacją przeciwko islamistom Sekretarz stanu USA powiedział w Egipcie, że obecne działania militarne przeciwko Państwu Islamskiego są niewystarczające.
Polska nie odpowie na wezwanie. Nie ruszy na Irak Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że USA poprowadzą "szeroką koalicję" do kampanii mającej na celu wyeliminowanie bojowników Państwa Islamskiego.
"Dżihadyści śmieją się z działań Amerykanów" We wczorajszym przemówieniu Obama ogłosił strategię walki z dżihadystami. Według specjalistki nie oznacza to nic nowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)