Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjczycy walczą z islamizacją...przedszkoli

0
Podziel się:

Specjalne środki mają zapobiec wychowywaniu dzieci w ideologii niezgodnej ze świeckim etosem oświaty i zasadami życia na Wyspach Brytyjskich.

Brytyjczycy walczą z islamizacją...przedszkoli
(Polaris/East News)

Brytyjskie ministerstwo oświaty podjęło środki, by zapobiec islamizacji przedszkoli. Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, lokalne samorządy mają otrzymać prawo do odbierania dotacji tym placówkom, które nie wpajają dzieciom tak zwanych _ brytyjskich wartości _.

Nowa szefowa resortu oświaty, Nicky Morgan, podjęła ten temat w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu po objęciu stanowiska. Proponowane przez nią środki mają zapobiec wychowywaniu dzieci w ideologii niezgodnej ze świeckim etosem oświaty i współczesnymi zasadami życia na Wyspach Brytyjskich.

Przedszkola nie będą miały prawa wpajać dzieciom idei kreacjonizmu, przedszkolaki będą uczone jak odróżniać zło od dobra, jak dzielić się z innymi i jak przeciwstawiać się dyskryminacji i negatywnym stereotypom.

Promowanie _ brytyjskich wartości _ przez szkoły to pomysł poprzedniego ministra oświaty Michaela Gove'a, aby integrować dzieci imigrantów i zapobiegać radykalizacji islamskiej. Ten pomysł zyskał na aktualności po ujawnieniu spisku _ Koń Trojański _ w szkołach w Birmingham, gdzie radykalni islamiści próbowali przejąć kontrolę nad oświatą.

Rozszerzenie programu _ brytyjskich wartości _ na przedszkola to efekt ponad tysiąca listów do władz oświatowych od zaniepokojonych rodziców.

Akcję pisania tych petycji sponsorowała programowo świecka organizacja Brytyjskie Towarzystwo Humanistyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Paryż oskarża Londyn o eksport kłopotów Francuskie Calais stało się magnesem dla imigrantów próbujących przedostać się nielegalnie na angielską stroną Kanału.
Dwie Hiszpanki chciały dołączyć do Al-kaidy To pierwszy w Hiszpanii przypadek zatrzymania kobiet, które chciały dołączyć do dżihadystów.
Zablokowali konta zwolenników dżihadystów Rząd w Londynie opublikował listę i zamroził aktywa 25 osób i 26 organizacji mających związki z grupami islamistów.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)