Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt narkotyków
03.08.2011 16:17

Brytyjczycy przejęli rekordową ilość kokainy

Wartość narkotyku, znalezionego na luksusowym jachcie to 300 milionów funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Tremebecki)

Brytyjska straż graniczna przejęła największy w historii ładunek twardych narkotyków. Wartość substancji, znalezionych na luksusowym jachcie w porcie Southapmton, wynosi 300 milionów funtów. Łącznie schowano tam 1,2 tony wysokiej jakości kokainy.

Nielegalny ładunek został przejęty podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami z Holandii i Francji. 90 procent narkotyków zostało tak pomysłowo ukrytych, że znalezienie ich zajęło wyspecjalizownym służbom aż sześć dni.

Kokaina pochodziła z Ameryki Południowej, najprawdopodobniej z Wenezueli, i docelowo miała znaleźć się w Holandii. Kiedy jacht znajdował się na Karaibach, na wodach Brytyjskich Wysp Dziewiczych, o ładunku narkotyków zostali poinformowani Francuzi, a za ich pośrednictwem władze brytyjskie. Luksusową łódź przetransportowano do Southampton.

ZOBACZ RELACJĘ Z WIELKIEJ BRYTANII (ang):

Wczoraj w Holandii aresztowano siedmiu członków domniemanego gangu, a wśród nich właściciela jachtu.

O handlu narkotykami czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t92698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kartele;narkotykowe;morduja;tez;dzieci,215,0,871895.html) Kartele narkotykowe mordują też dzieci Wczorajszy dzień był jednym z najkrwawszych w 2011 roku w Meksyku. Zginęło 18 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t148581.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przechwycili;ponad;5;ton;czystej;kokainy,17,0,860945.html) Przechwycili ponad 5 ton czystej kokainy Narkotyki przechwyciła wenezuelska gwardia narodowa na południu kraju.
Tagi: przemyt narkotyków, kokaina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz