Notowania

naloty na irak
26.09.2014 11:27

Brytyjczycy popierają naloty na Irak

Izba Gmin będzie dziś głosować nad uprawomocnieniem nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Badanie przeprowadzone przez instytut YouGov na zlecenie dziennika The Sun wskazuje na poparcie dla nalotów na Syrię i Irak.

Za podjęciem bombardowań w Iraku było 57% badanych, przeciwko 25%. Rozciągnięcie nalotów na terytorium Syrii poparłoby 51%, choć rząd zamierza włączyć się do walki z Islamskim Państwem tylko na terenie Iraku.

Wczoraj wieczorem na posiedzeniu gabinetu premier David Cameron uzyskał opinię prawną, która uznaje legalność takiej akcji. Również rzecznik spraw zagranicznych opozycyjnej Partii Pracy Douglas Alexander napisał rano na Twitterze: _ Labourzyści poprą dziś wniosek rządu o wspomożenie Iraku w obronie przed ISIL _.

Postawy w społeczeństwie i w parlamencie są więc odwrotne niż rok temu, kiedy chodziło o ataki powietrzne na wojska prezydenta Assada walczące z opozycją w Syrii, a wniosek rządu przepadł w głosowaniu w Izbie Gmin.

Rząd opublikował zarówno treść uzyskanej opinii prawnej, jak i wniosek, który będzie dziś debatowany przez posłów. Mowa w nim, że jeśli zajdzie konieczność objęcia nalotami również terenów Islamskiego Państwa w Syrii, rząd wystąpi z nowym wnioskiem do parlamentu. Tymczasem minister obrony Michael Fallon ostrzegł, że kampania może potrwać dwa-trzy lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama pewien, że pokona Państwo Islamskie Prezydent USA Barack Obama wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone przyjęły prawidłową strategię.
12 Amerykanów walczy u boku islamistów FBI donosi o 15 tys. zagranicznych bojowników w szeregach Pańswta Islamskiego
Komorowski: Nie wyślemy armii do Iraku Prezydent zapowiedział jednocześnie, że Polska włączy się w trwającą właśnie operację w Syrii i w Iraku.
Australia w akcji przeciw islamistom Australijskie myśliwce odrzutowe pod kierownictwem USA zaatakują pozycje Państwa Islamskiego w Iraku.
Tagi: naloty na irak, pańswto islamskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz