Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meksyk
10.03.2013 09:43

Brutalne morderstwo w centrum Meksyku

W stanie Jalisco, w centrum kraju, zamordowany został niedawno mianowany wyższy urzędnik do spraw turystyki - poinformowały władze regionalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

*W stanie Jalisco, w centrum kraju, zamordowany został niedawno mianowany wyższy urzędnik do spraw turystyki - poinformowały władze regionalne. *

Josego de Jesus Gallegos Alvareza zastrzelono w jego samochodzie na przedmieściach Guadalajary, drugiego co do wielkości miasta kraju. Sprawcy najpierw zablokowali samochód Alvareza, a gdy ten się zatrzymał, ostrzelali go.

Śledztwo wskazuje, że atak mógł mieć związek z prywatną działalnością ofiary, a nie nominacją na sekretarza ds. turystyki stanu Jalisco. Alvarez od dawna związany był z turystyką, lecz wcześniej pracował w firmach prywatnych, nie rządowych.

Stan Jalisco przyciąga wielu turystów, gdyż jest miejscem, gdzie narodziło się wiele meksykańskich tradycji ludowych, takich jak zespoły mariachi, czy tequila.

Prezydent Enrique Pena Nieto potępił zbrodnię i nakazał dokładne dochodzenie w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Burmistrzowie opłacają narkotykowe gangi Burmistrzowie, oczywiście anonimowo, twierdzą, że nie ma możliwości ucieczki przed haraczem.
Zdefraudowała 200 mln. Na jacht, samolot i... Według prokuratury szefowa związku nauczycieli, kupiła za to nieruchomości w USA, prywatny samolot, jacht, luksusowy dom w Meksyku, dzieła sztuki oraz liczne operacje plastyczne.
Mundurowi łamali prawo? "To katastrofa" Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch (HRW) nazwała katastrofą kampanię antynarkotykową w Meksyku.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz