Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
30.05.2012 15:49

Brudziński dla Money.pl: To łgarstwa Obamy

- Obama nie jest nieukiem. Niestety, spijamy owoce dziwnej i spolegliwej polityki Radosława Sikorskiego - mówi Joachim Brudziński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

- _ Te łgarstwa o polskich obozach zagłady są do usprawiedliwienia w ustach kilkulatka, ale nie doświadczonego polityka _ - tak Joachim Brudziński, poseł PiS, komentuje skandaliczną wpadkę prezydenta USA podczas uroczystości przyznania Medalu Wolności Janowi Karskiemu. Barack Obama, mówiąc o wyróżnionym, użył określenia _ polski obóz śmierci. _

_ _

Money.pl: Słowa Baracka Obamy *o * *"polskich obozach śmierci" to wpadka, przejęzyczenie czy ignorancja? *

*Joachim Brudziński, poseł PiS: *Trudno określić to mianem _ wpadki _, skoro wystąpienie prezydenta Obamy nadal jest dostępne na oficjalnych stronach Białego Domu.

Skoro nie _ wpadka _, to co?

Trudno uwierzyć, że absolwent jednaj z najlepszych uczelni amerykańskich, wydziału prawa, jest człowiekiem tak niedouczonym, żeby nie odróżniać kata od ofiary. Te łgarstwa o _ polskich obozach zagłady _ są do usprawiedliwienia w ustach kilkulatka, ale nie tak doświadczonego polityka i głowy państwa, które Polsce sporo zawdzięcza.

Reakcja premiera jest wystarczająca?

W tej sprawie powinniśmy mówić jednym głosem, potrzebna jest w tej sprawie narodowa solidarność. Twarde stanowisko polskiego rządu jest tutaj czymś niezbędnym.

I stanowisko premiera jest wystarczająco twarde?

Twarde, ale nie może to poprzestać na tej jednej reakcji. Tutaj trzeba zmienić wszystko to, co przez ostatnie kilkanaście lat w polskiej polityce zagranicznej się pojawiało. Mówię tutaj o polityce wstydu i wiecznego przepraszania.

Poza tym myślę, że tutaj nie tylko my politycy powinniśmy ostro reagować. Powinni to robić również ci, którzy mają ogromny wpływ na wizerunek naszego państwa na świecie. Mówię tu o przedstawicielach szeroko rozumianej kultury, pisarzach, aktorach czy reżyserach.

Mówi Pan – _ nie może to poprzestać na tej jednej reakcji _. Premier i prezydent mogą zrobić coś więcej?

Powinna być w tej sprawie bardzo intensywnie prowadzona polityka dezinformacyjna. Im więcej tego typu łgarstw pojawia się w przestrzeni publicznej, tym więcej powinno być polityki prewencyjnej. Nie wystarczą tylko jednostkowe twarde reakcje na kłamstwa, trzeba użyć takich sposobów, żeby takie wystąpienia się nie pojawiały.

Wyobraża pan sobie, aby przywódca jakiegokolwiek państwa użył pod adresem ofiar holokaustu, że _ Żydzi są sobie winni _, albo że były to _ żydowskie obozy śmierci _?! Tak samo my jako Polacy musimy reagować na mówienie o _ polskich obozach zagłady _. Przecież tam ginęli polscy obywatele i były budowane nie przez, jak to się określa eufemistycznie _ nazistów _, ale przez Niemców.

A zgadza się Pan z teorią Lecha Wałęsy, który mówił, że _ dostaliśmy prezent od prezydenta Obamy, aby wyczyścić ten problem raz na zawsze _? Może fakt, że powiedział to amerykański prezydent, paradoksalnie pomoże nam w odkłamywaniu?

Absolutnie nie uważam, że dobrze się stało, to jest taka próba robienia dobrej miny do złej gry. Jeszcze raz podkreślam, nie uważam Obamy za niewykształconego nieuka.

To jest kolejne wydarzenie w ciągu zdarzeń. Ogłoszenie, że nie będzie tarczy antyrakietowej 17 września, to też była wpadka?! Niestety spijamy owoce dziwnej i spolegliwej polityki Radosława Sikorskiego. Jeżeli sami siebie nie będziemy szanować, to nadal będziemy mieć takie wystąpienia jak to Obamy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ciągle czekamy na przeprosiny Obamy. Duży skandal Polska oczekuje przeprosin od prezydenta USA za sformułowanie polski obóz śmierci. Kiedy go użył?
Cimoszewicz: Na pewno nie chciał nas obrazić _ Obrażanie Polaków nie było intencją prezydenta USA _ - mówi byłego premier Włodzimierz Cimoszewicz
Tusk ostro do Obamy: To tak, jakby nie było Hitlera - _ Jeśli "polskie obozy śmierci", to z czyich rąk ginęli żołnierze USA? _ - pyta Donald Tusk.
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz