Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Bronisław Komorowski wzywa Ukraiński rząd do zmiany prawa

0
Podziel się:

- To przepisy rodem z poprzedniego ustroju, które są źródłem złych pokus i decyzji - mówił Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski wzywa Ukraiński rząd do zmiany prawa
(prezydent.pl/GFDLk)

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował do władz ukraińskich, a także do ukraińskiej opozycji o zmianę przepisów prawa dotyczących karania polityków za ich decyzje.

- _ To przepisy rodem z poprzedniego ustroju, nie zmienione prze ukraińskich demokratów są źródłem złych pokus i decyzji _ - powiedział prezydent na antenie TVN24.

Bronisław Komorowski zareagował w ten sposób na sytuację Julii Tymoszenko, która wczoraj zakończyła strajk głodowy. Tymoszenko protestowała w ten sposób przeciwko jej uwięzieniu i pobiciu przez strażników więziennych.

Była premier żąda wypuszczenia ją na wolność i leczenia za granicą. Od dawna bowiem uskarża się na bóle kręgosłupa. W walkę o jej wolność włączyła się także jej córka Jewhenia Tymoszenko, która wczoraj chciała się spotkać z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i z prezydentem Joahimem Gauckiem.

Niemcy jako jeden z krajów Unii Europejskiej, opowiedział się za bojkotem Euro 2012 na Ukrainie. Co prawda kanclerz Angela Merkel nie potwierdziła tej informacji oficjalnie, ale to właśnie z Niemiec zaczęły napływać pierwsze informacje o bojkocie mistrzostw.

Ma to być odpowiedź Europy na karygodne warunki w jakich przebywa była premier Ukrainy. Za bojkotem opowiedziała się także Komisja Europejska i Włosi, a w Polsce popiera go Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Natomiast prezydent Bronisław Komorowski powiedział dziś, że zdecydowanie odcina się od tych pomysłów.

- _ Chcę się opowiedzieć jednoznacznie przeciwko bojkotowi Ukrainy i przeciwko bojkotowi Euro 2012 na Ukrainie. Jesteśmy przecież współorganizatorami tych mistrzostw _ - podkreślił prezydent. - _ Polityczna batalia nie może popsuć nam tego wielkiego przedsięwzięcia, które miało być początkiem drogi Ukrainy, do mocniejszej integracji z Europą _ - dodał.

Z powodu Julii Tymoszenko został wczoraj także odwołany Szczyt Państw Europy Środkowowschodniej w Jałcie. Miał się na nim znaleźć także Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent ma pomysł na uwolnienie Tymoszenko Przechodzi do ofensywy. Ujawnił, co zamierza zaproponować Wiktorowi Janukowyczowi.
Największe pieniądze w historii. Gdzie są? 67 miliardów euro - tyle zostało przekazane na organizacje Euro 2012. To oni są odpowiedzialni za ich zmarnowanie.
UEFA zapewnia: Będzie Euro na Ukrainie - Jesteśmy federacją piłkarską, nie wdajemy się w kwestie polityczne - powiedział rzecznik UEFA w tvn24.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)