Notowania

komorowski
25.01.2014 16:49

Bronisław Komorowski spotkał się z Hermanem Van Rompuyem

Tematem rozmowy Bronisława Komorowskiego z przebywającym w Warszawie przewodniczącym Rady Europejskiej była między innymi sytuacja na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Tematem rozmowy prezydenta z przebywającym w Warszawie przewodniczącym Rady Europejskiej była między innymi sytuacja na Ukrainie - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

O sytuacji na Ukrainie prezydent rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej też w czwartek - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. Kancelaria dodaje, że w wywiadzie dla PAP i IAR Bronisław Komorowski przedstawił wówczas wnioski ze środowych rozmów z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem i szefem opozycyjnej partii Udar Witalijem Kliczką. Do spotkania prezydenta z Van Rompuyem doszło w Belwederze.

W planie wizyty Van Rompuya jest też rozmowa z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. Wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej szef Rady Europejskiej odbierze Nagrodę Specjalną BCC.

Prezydent zaznaczył w wywiadzie, że wizyta szefa Rady Europejskiej w Warszawie będzie okazją do wymiany poglądów i do przekazania polskiego punktu widzenia na sprawy ważne dla całej Europy. _ - Dotyczy to Ukrainy, ale także tego, co jest istotne dla reszty krajów wschodnich, zaczynając od innych krajów Partnerstwa Wschodniego, ze szczególnym uwzględnieniem Mołdawii i Gruzji, ale także i tych krajów, które oddziałują na sytuację w regionie Europy Wschodniej, np. Rosji _ - mówił PAP i IAR Komorowski.

Podkreślił, że dla niego bardzo istotne jest, że _ Unia Europejska ma w tej chwili mocno wbudowane w swoją świadomość przekonanie, że nie można odpuszczać Partnerstwa Wschodniego, że nie można się zgadzać na rozlew krwi, na cofnięcie - jeśli chodzi o proces demokratyzacji krajów na Wschodzie, w tym Ukrainy, że trzeba reagować na antydemokratyczne praktyki, ale jednocześnie trzeba budować szanse na powstrzymanie dzisiaj ryzyka eskalacji konfliktu i otwierać na przyszłość nowe perspektywy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski spotkał się z premierem Japonii Japoński premier podziękował za polską pomoc udzieloną po trzęsieniu ziemi i tsunami w 2011 roku.
Prezydent spotkał się z Polonią Świata Podkreślał, że ich działalność wiąże się często nie z samym splendorem i honorami, ale z koniecznością poświęcenia własnej energii i czasu, po to, aby polskość trwała.
Skoczkowie u prezydenta. Żyła zaskoczył Reprezentanci odwdzięczyli się zdjęciem brązowej drużyny z mistrzostw świata z autografami.
Tagi: komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz