Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bronisław Komorowski rozmawia z wicepremierem Ukrainy. Pierwsze takie spotkanie

0
Podziel się:

Ukraiński polityk spotka się z prezydentem, wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, ministrem administracji i cyfryzacji oraz szefem MSZ.

Rząd Ukrainy
Rząd Ukrainy (PAP/EPA/ANDREW KRAVCHENKO)

Po godzinie 10 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie polskiego prezydenta oraz wicepremiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana. Tematem rozmów będzie sytuacja na Ukrainie w kontekście kryzysu ukraińsko-rosyjskiego.

To pierwsza oficjalna wizyta w Polsce przedstawiciela powołanego pod koniec lutego ukraińskiego rządu. Hrojsman jest wicepremierem, ministrem ds. rozwoju regionalnego i gospodarki komunalnej.

W Warszawie spotka się on także z wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbietą Bieńkowską, ministrem administracji i cyfryzacji Rafałem Trzaskowskim oraz szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Temat rozmów to sytuacja na Ukrainie w kontekście kryzysu ukraińsko-rosyjskiego, a także pomoc rozwojowa dla Ukrainy i wsparcie przez Polskę reformy samorządowej w tym kraju.

Wczoraj wiceminister SZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz informowała, że Polska wesprze Ukrainę _ ekspercko i instytucjonalnie _ w czterech dziedzinach: reformie samorządowej i decentralizacji, zarządzaniu finansami publicznymi i współpracy z międzynarodowymi organizacjami finansowymi, walce z korupcją, wsparciu wolnych mediów i organizacji demokratycznych wyborów prezydenckich na Ukrainie w maju.

Dziś odwołany został Markijan Malski, który był ambasadorem w naszym kraju. Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow odwołał również szefów placówek w Danii i Szwecji. Informację o dymisji trzech ambasadorów podała ukraińska telewizja 24tv. Podała ona, że na podstawie dekretu przewodniczący Rady Najwyższej odwołał Markijana Malskiego z ambasady w Polsce, Walerija Stiepanowa ze Szwecji oraz Michaela Skuratowskiego z Danii.

Czytaj więcej w Money.pl
Oderwanie Krymu od Ukrainy? "Nie uznamy" Absolutnie nie uznamy zmian terytorialnych dokonanych z pogwałceniem prawa międzynarodowego, nie uznamy oderwania Krymu od Ukrainy - oświadczył Bronisław Komorowski.
Ukraina chce być w OECD. Powinniśmy więc... W ocenie prezydenta zreformowana gospodarka ukraińska może być groźnym konkurentem dla Polski. _ Nie przestraszymy się _ - zapewnia Komorowski.
PiS ma nowe pomysły w sprawie Ukrainy Postulują, by rząd natychmiast rozpoczął konsultacje międzyrządowe i skierował specjalnego wysłannika do Kijowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)