Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
03.08.2014 12:45

Bronisław Komorowski odebrał tytuł honorowego obywatela Kalisza

- Zostać członkiem tak zacnej społeczności to naprawdę wielkie wyróżnienie i wielka radość - przekonywał dziś prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)

Prezydent dostał tytuł w uznaniu za _ odważną i aktywną prezydenturę, sprawowaną ponad wszelkimi podziałami _.

Para prezydencka odwiedza południową Wielkopolskę. Wizyta w Kaliszu ma związek z obchodami 100. rocznicy zburzenia miasta. W sierpniu 1914 r. wojska pruskie zburzyły i spaliły większą część miejskiej zabudowy.

_ - Zostać obywatelem Kalisza to wielki honor ze względu na niezwykłą historię Kalisza, najstarszego miasta, ale też niezwykle doświadczonego. Dla mnie zostać członkiem tak zacnej społeczności to naprawdę wielkie wyróżnienie i wielka radość, zwłaszcza że w tych dniach upływają cztery lata sprawowania przeze mnie funkcji prezydenta Polski. Niełatwe cztery lata, ale bardzo owocne _ - powiedział w trakcie uroczystości prezydent Komorowski.

Honorowe obywatelstwo Rada Miejska Kalisza przyznała Bronisławowi Komorowskiemu 22 maja. Jak uznano w uzasadnieniu, jego prezydentura jest sprawowana _ ponad wszystkimi podziałami dla Polski i Polaków, otwarta, wypełniona dialogiem ze wszystkimi i z każdym, prezydentura odważna i aktywna, ujęta w ramy wielu programów o znaczeniu narodowym _.

_ Kaliszanie, jak rzadko kto, znają smak pokoju, niepodległości i wolności. W takiej dziejowej chwili godnością Honorowego Obywatela chcą obdarzyć człowieka w imię zasług przez Niego poniesionych w przeszłości dla Polski wolnej i suwerennej, nad której spokojem i pomyślnością sprawuje teraz pieczę _ - uznali kaliscy radni.

Po uroczystości prezydent spotkał się przed ratuszem z przedstawicielami kaliskich rodzin wielodzietnych w miasteczku _ Zbuduj mnie, Twój Kalisz _ oraz odebrał symboliczną Kartę Dużej Rodziny z numerem 1914; karta działa w Kaliszu od kilku miesięcy i umożliwia rodzinom z co najmniej trójką dzieci korzystanie ze zniżek np. na basenach i w kinach.

W trakcie wizyty w Kaliszu Bronisław Komorowski weźmie udział w otwarciu skweru historycznego Rozmarek. Ma on upamiętniać zburzenie miasta w 1914 r. oraz zamieszkującą przed laty Kalisz liczną mniejszość żydowską.

Wizytę w Wielkopolsce prezydent rozpoczął od odwiedzin w podkaliskim Czajkowie. Tam gościł w gospodarstwie Stanisława i Anny Lesieniów. Po południu w Ostrowie Wielkopolskim spotka się z lokalną społecznością miasta i powiatu ostrowskiego, a także z rodzinami i partnerami programów Ostrowska Karta Rodziny 3+ i Karta Dużej Rodziny.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest podpis pod nowelą ustawy łupkowej Gaz łupkowy wydobywa się metodą szczelinowania hydraulicznego.
Grillują na działce, jeżdżą do Australii. Wakacje polityków Zobacz też, kto musi zrobić selekcję krewnych i kto będzie czytał o Chinach.
Kara grzywny za znieważenie znaku PW Od tej pory każdy, kto publicznie znieważy powstańczą kotwicę, narazi się na karę grzywny.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz