Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
13.05.2014 11:58

Bronisław Komorowski o drodze do wolności

Seminarium poprzedziło wręczenie odznaczeń państwowych - dwóch Złotych i pięciu Srebrnych Krzyży Zasługi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Pamięć o naszej drodze do wolności pomaga tę wolność pielęgnować - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do uczestników seminarium _ Archiwum Przełomu 1989-1991 _, do którego doszło dziś w Pałacu Prezydenckim.

_ Warto przywołać doświadczenia sprzed 25 lat, bo są one fundamentem dzisiejszej Polski, a jednocześnie mają wymiar uniwersalny _ - napisał Komorowski w liście, który odczytał szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. _ Historia o tym, jakie perspektywy otworzył polski przedsionek wolności jest pouczająca nie tylko dla nas samych _ - podkreślił Komorowski.

Seminarium poprzedziło wręczenie odznaczeń państwowych - dwóch Złotych i pięciu Srebrnych Krzyży Zasługi - dla polskich archiwistów, a także otwarcie wystawy przed Pałacem Prezydenckim o wyborach w czerwcu 1989 roku.

Projekt _ Archiwa Przełomu 1989-1991 _ służy gromadzeniu różnorodnej dokumentacji tego okresu, zarówno oficjalnych dokumentów instytucji państwowych, jak i materiałów ówczesnej opozycji demokratycznej, w tym Solidarności, a także fotografii, filmów i nagrań dźwiękowych, które w przyszłości mają stać się źródłem wiedzy o tamtych czasach.

Czytaj więcej w Money.pl
Następca tronu Danii z wizytą w Polsce Książę Fryderyk i prezydent Bronisław Komorowski wezmą udział w uroczystym otwarciu wystawy pod hasłem Dania&Polska - współpraca i innowacje w Centrum Nauki Kopernik.
Rowerzyści wjadą na wały. Jest nowe prawo Nowelizacja Prawa wodnego oraz niektórych innych ustaw to projekt prezydencki, który Komorowski złożył w Sejmie w sierpniu ubiegłego roku. Sejm uchwalił nowelę w kwietniu.
Szef Komisji Europejskiej dziękuje Polakom Szef KE spotkał się z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz