Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brazylia: Rada Sprawiedliwości pozwoliła na homoseksualne małżeństwa

Wyrażanie seksualności i uczuć homoseksualnych nie może być podstawą do traktowania dyskryminacyjnego, które nie znajduje żadnej podstawy w tekście konstytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Brazylijska Narodowa Rada Sprawiedliwości (CNJ), instytucja zapewniająca autonomię władzy sądowniczej, na której czele stoi prezes Sądu Najwyższego, ogłosiła, że urzędy stanu cywilnego nie mogą odmówić udzielania ślubu parom homoseksualnym.

Decyzja ta została podjęta przez CNJ jednogłośnie w czasie, gdy ustawa o małżeństwach homoseksualnych jest omawiana w parlamencie.

Do tej pory jedynie w części brazylijskich stanów, m.in. w stanie Sao Paulo, uznawano małżeństwa osób tej samej płci. W innych stanach zależało to od oceny sędziego.

_ - Prezes Najwyższego Sądu Federalnego (STF) potwierdza, że wyrażanie seksualności i uczuć homoseksualnych nie może być podstawą do traktowania dyskryminacyjnego, które nie znajduje żadnej podstawy w tekście konstytucji z 1998 roku _ - powiedział Joaquim Barbosa, pierwszy czarnoskóry przewodniczący brazylijskiego Sądu Najwyższego.

Czytaj więcej o sytuacji w Brazylii w Money.pl
In vitro dla lesbijek. Już to wprowadzili W Brazylii lesbijki uzyskały prawo do sztucznego zapłodnienia. Dekret gwarantujący prawo do in vitro zarówno parom lesbijskim, jak i singielkom ukazał się wczoraj w dzienniku urzędowym.
Szef WTO wybrany. Pierwszy taki w historii Po raz pierwszy na czele WTO stanie polityk z Ameryki Łacińskiej.
Brazylia chce importować kubańskich lekarzy Sprowadzeni specjaliści mieliby prowadzić praktykę w wiejskich regionach Brazylii.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, brazylia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz