Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brazylia: Policjanci zamordowali 111 więźniów. Zapadł wyrok

0
Podziel się:

Do masakry doszło w 1992 roku w czasie buntu osadzonych, który rozpoczął się w jednym z oddziałów zakładu penitencjarnego z powodu panujących w więzieniu nieludzkich warunków sanitarnych.

Brazylia: Policjanci zamordowali 111 więźniów. Zapadł wyrok
(Polaris Images/East News)

Prezydent Brazylii Dilma Rousseff powiedziała, że skazanie na kary wieloletniego więzienia 73 policjantów za udział w masakrze osadzonych w zakładzie karnym Carandiru w Sao Paulo w 1992 r. stało się triumfem prawa nad bezkarnością.

_ - Policjanci mieli w całej pełni zapewnioną obronę w czasie procesu przeprowadzonego w 21 lat po masakrze uczestników buntu więźniów i wszystko odbyło się zgodnie z regułami państwa prawa _ - oświadczyła Dilma Rousseff.

W zakończonym wczoraj procesie sąd orzekł w stosunku do 73 policjantów - niektórzy byli jeszcze w służbie czynnej - kary od 48 do 624 lat więzienia. Mogą oni odwołać się od wyroków i oczekiwać na rozprawy apelacyjne na wolności.

Zgodnie z brazylijskim ustawodawstwem żaden ze skazanych nie spędzi w więzieniu więcej, niż 30 lat. Jest to w Brazylii zgodnie z Kodeksem Karnym maksymalna kara pozbawienia wolności niezależnie do nominalnej, orzeczonej wyrokiem sądu.

Do wymordowania przez policję 111 więźniów doszło 2 października 1992 roku w czasie buntu osadzonych, który rozpoczął się w jednym z oddziałów zakładu penitencjarnego z powodu panujących w więzieniu nieludzkich warunków sanitarnych. W zakładzie przebywało 8 000 osób skazanych za rozmaite przestępstwa.

Wielkie trudności w zebraniu materiału dowodowego - akta i dowody winy po prostu _ znikały _ z archiwów policyjnych - sprawiły, że proces policjantów-morderców rozpoczął się dopiero w 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Drony będą strzec bezpieczeństwa na mundialu Przy obsłudze bezzałogowych statków w Brazylii pracować będzie 200 osób.
Siemens dostał dotkliwą karę w Brazylii Koncern Siemensa posłużył się przekupstwem, aby uzyskać kontrakty w przetargach przeprowadzonych przez Pocztę Brazylijską w latach 1999 i 2004.
Kabel ma pomóc w uniezależnieniu się od USA Brazylia i Unia Europejska uzgodniły położenie podmorskiego kabla telekomunikacyjnego z Lizbony do Fortalezy, by zmniejszyć zależność Brazylii od Stanów Zjednoczonych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)