Notowania

libia
28.10.2013 20:14

Brawurowy napad. Ukradli 54 mln dolarów

Dziesięciu uzbrojonych mężczyzn zaatakowało konwój przewożący pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Uzbrojeni mężczyźni zaatakowali w libijskim mieście Syrta furgonetkę przewożącą pieniądze i zrabowali równowartość ponad 54 mln dolarów w dinarach libijskich i zagranicznej walucie - podała agencja Lana.

_ - Furgon z pieniędzmi został zaatakowany przez silnie uzbrojonych 10 mężczyzn; ukradli oni 53 mln dinarów libijskich (42 mln dolarów) i ekwiwalent ponad 12 mln dolarów w walucie amerykańskiej i w euro _ - poinformowała libijska agencja prasowa.

Lana podała, powołując się na pracownika filii Libijskiego Banku Centralnego w Syrcie, który był w furgonetce, że pieniądze zostały przetransportowane do Syrty samolotem z centrali w Trypolisie.

Pojazd zaatakowano na drodze pomiędzy lotniskiem a Syrtą. Ochrona, która znajdowała się w samochodzie eskortującym furgonetkę, nie była w stanie stawić oporu napastnikom.

Syrta leży na północy Libii, w odległości 500 km od stolicy kraju, Trypolisu.

Czytaj więcej w Money.pl
Napad na jubilera, jak z filmu. Szukają sprawcy Niemiecka policja szuka przestępcy, który wieczorem poprzedniego dnia w ukradł warte 2,2 miliona euro kamienie szlachetne.
Oszukał 44 osoby, ukradł blisko 4 mln zł Przez kilka miesięcy mężczyzny nie można było przesłuchać, bowiem ślad po nim zaginął i nie przebywał w miejscu zamieszkania.
Hakerzy usiłowali okraść bank. Wpadli Brytyjska policja oskarżyła czterech mężczyzn o próbę obrabowania banku Santander poprzez przejęcie kontroli nad jego systemem komputerowym.
Policja odzyskała łup o wartości 200 tys. zł Zaledwie trzy dni złodziej z Sosnowca cieszył się kilkudziesięcioma zabytkowymi kolekcjonerskimi monetami i biżuterią, skradzionymi z jednego z domów w tym mieście. Policji udało się odzyskać cały łup.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz