Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boko Haram porwało żonę wicepremiera Kamerunu

Uprowadzony został również miejscowy przywódca religijny (lamido) Seini Boukar Lamine, na którego dom przeprowadzono osobny atak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)
Nigeryjskie ugrupowanie islamistyczne </br> w ostatnich tygodniach zaostrzyło </br>ataki na terenie Kamerunu

Bojownicy nigeryjskiego ugrupowania Boko Haram uprowadzili żonę wicepremiera Kamerunu. W ataku na jego dom w mieście Kolofata zginęły trzy osoby - powiedział minister ds. informacji Bakary Issa Tchiroma. Rząd wysłał wojsko do walki z bojownikami.

Uprowadzony został również miejscowy przywódca religijny (lamido) Seini Boukar Lamine, na którego dom przeprowadzono osobny atak.

Nigeryjskie ugrupowanie islamistyczne Boko Haram w ostatnich tygodniach zaostrzyło ataki na terenie sąsiedniego Kamerunu, gdzie władze skierowały wojsko, włączywszy się w międzynarodowe działania przeciwko bojownikom.

_ Mogę potwierdzić, że doszło do gwałtownego ataku bojowników Boko Haram na dom wicepremiera Alego Amadou w Kolofacie. Niestety zabrali jego żonę. Zaatakowali też rezydencję lamido i jego też uprowadzili _ - powiedział minister Issa Tchiroma, dodając, że w ataku zginęło co najmniej trzech ludzi.

Kameruński dowódca wojskowy powiedział agencji Reutera, że wicepremiera, który w domu świętował z rodziną zakończenie ramadanu, funkcjonariusze bezpieczeństwa zabrali do sąsiedniego miasta.

_ Sytuacja jest tu obecnie krytyczna i kiedy z wami rozmawiam, w Kolofacie trwają starcia bojowników Boko Haram z naszymi żołnierzami _ - powiedział płk Felix Nji Formekong.

Niedzielny atak w Kolofacie jest już trzecim atakiem Boko Haram od piątku w Kamerunie. W poprzednich zginęło co najmniej czterech żołnierzy.

W piątek w mieście Maroua skazano na kary więzienia od 10 do 20 lat przetrzymywanych tam od marca w więzieniu 22 podejrzanych o przynależność do Boko Haram. Jak pisze Reutera, nie jest jasne, czy ataki są reakcją na orzeczenie sądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabito kilkudziesięciu islamistów z Boko Haram Miasto, leżące w stanie Borno, zostało zaatakowane przez znaczne siły islamistów, którzy usiłowali zdobyć koszary wojskowe i posterunek policji.
Porwali 60 dziewcząt i 31 chłopców. A władze... Nigeryjskie siły bezpieczeństwa zaprzeczają, że doszło do porwania.
Wileka operacja przeciwko Boko Haram Prezydent Nigerii Goodluck Jonathan zapewniał rodziców uprowadzonych w połowie kwietnia przez islamistów 219 uczennic, że zostaną one uwolnione.
Prezydent Francji: To zagrożenie dla Afryki Hollande mówił o "wielkim zagrożeniu" ze strony Boko Haram ze względu na "udowodnione powiązania z Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu (AQIM) i innymi organizacjami terrorystycznymi".
Tagi: działalność boko haram, boko haram, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz