Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Bojkot referendum jest niebezpieczny dla PO"

0
Podziel się:

Według politologa Aleksandra Smolara, demobilizując swój elektorat, Platforma doprowadzi do bardzo niekorzystnego wyniku dla siebie.

"Bojkot referendum jest niebezpieczny dla PO"
(imagestock/iStockphoto)

Politolog Aleksander Smolar ocenia, że bojkot warszawskiego referendum jest niebezpieczny dla PO. 13 października mieszkańcy stolicy zdecydują, czy odwołać Hannę Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta miasta.

Aleksander Smolar mówił w radiowej Jedynce, że referendum choć jest czymś innym niż wybory, to także jest aktem demokratycznego wyrażenia woli. Powstaje pytanie, czy PO będzie mogła w tej chwili namawiać do pójścia na wybory - dodaje politolog.

Według Smolara, dodatkowo PO demobilizując swój elektorat, doprowadzi do bardzo niekorzystnego wyniku dla siebie. Może mieć to duży efekt psychologiczny i zdeterminować kolejne wybory - podkreśla Smolar.

Politolog ocenia, że dzisiejsze rozmowy związkowców w Sejmie to działanie taktyczne. Przedstawiciele trzech największych central związkowych spotkają się w Sejmie z przewodniczącymi klubu Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Według gościa radiowej Jedynki, związkowcy chcą podkreślić swoją niezależność polityczną. Jednocześnie Smolar ma nadzieję, że ostatecznie dojdzie do porozumienia przedstawicieli pracowników z rządem.

Podkreśla, że związki zawodowe działają w ramach demokracji i mają prawo nie zgadzać się na rozmowy w ramach Komisji Trójstronnej. _ - Inna sprawa, czy jest to rozsądne - _dodaje Smolar.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński przesadził z literą "W"? W niedzielę PiS rozpoczęło kampanię przed referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Kosztowne odwołanie prezydent Warszawy Z wyliczeń ratusza wynika, że gdyby prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz została odwołana, a później miały odbyć się wybory, łączny koszt obu głosowań wyniósłby ok. 6,5 mln zł.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)