Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bójka na plaży w Gdyni. Prezydent Meksyku potępia

0
Podziel się:

Wyniku incydentu poszkodowani zostali meksykańscy marynarze ze statku szkoleniowego Cuauhtemoc.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto
Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto (PAP/EPA)
bESqcxqZ

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto potępił wyraził też ubolewanie z powodu poszkodowanych meksykańskich marynarzy ze statku szkoleniowego Cuauhtemoc.

Jak poinformowała hiszpańska agencja EFE, podczas wczorajszego spotkania z gubernatorami w kurorcie Mazatlan prezydent Enrique Pena Nieto potępił _ te pożałowania godne zdarzenia z niedzieli _ i wyraził solidarność z poszkodowanymi marynarzami. Podkreślił, że meksykański resort spraw zagranicznych zwrócił się już do polskich władz o ukaranie sprawców.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku potępiło w poniedziałkowym komunikacie _ atak na 57 meksykańskich marynarzy _ na plaży w Gdyni i zaapelowało do polskich władz o ustalenie, kto stoi za incydentem oraz o ukaranie winnych.

bESqcxrb

W niedzielę na plaży w Gdyni doszło do bójki, w której wzięło udział kilkadziesiąt osób, m.in. pseudokibice Ruchu Chorzów i marynarze z żaglowca Cuauhtemoc, na którym szkolą się kadeci meksykańskiej marynarki wojennej.

Zdaniem prokuratora rejonowego w Gdyni Witolda Niesiołowskiego, dotychczas zgromadzone dowody wskazują, że to pseudokibice Ruchu Chorzów wszczęli awanturę.

W związku z bijatyką zatrzymano trzech Polaków. Zarzuty udziału w pobiciu o charakterze chuligańskim usłyszało dwóch pseudokibiców Ruchu Chorzów. Grozi im do trzech lat więzienia, prokuratura wystąpiła do sądu o areszt dla nich. Prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów kolejnym osobom, a policja - kolejnych zatrzymań.

bESqcxrh

Prokuratura poinformowała, że meksykańscy marynarze mają w śledztwie status pokrzywdzonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wrogiem numer jeden będzie dla Tuska... Premier stwierdził, że działania policji i prokuratury w związku z bójką pseudokibiców i obywateli Meksyku są szybkie i energiczne.
Dwóch kiboli z Gdyni zatrzymanych. Grozi im... Dwóch pseudokibiców usłyszało zarzuty pobicia i udziału w zbiegowisku. Policja zatrzymała też trzeciego Polaka zamieszanego w gdyńską bójkę.
KGP zleciła kontrolę w komendzie w Gdańsku Kontrola ma związek z bójką kibiców Ruchu Chorzów i obywateli Meksyku, do której doszło wczoraj na gdyńskiej plaży.
bESqcxrC
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)