Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dreamliner w polsce
22.02.2013 23:25

Boeing ma trwałe rozwiązanie problemów z akumulatorami

Propozycja przewiduje umieszczenie materiału izolacyjnego między ogniwami oraz mocniejsze obudowy ze stali nierdzewnej i wyposażone w przewód wentylacyjny, umożliwiający odprowadzenie płomieni poza samolot, gdyby znów miało dojść do zapalenia się akumulatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gusioo/ CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Boeing zaproponuje amerykańskiemu Federalnemu Urzędowi Lotnictwa (FAA) trwałe, a nie doraźne, rozwiązanie problemów z akumulatorami litowo-jonowymi w Dreamlinerach - informuje dziś Reuters, powołując się na _ trzy źródła zaznajomione z tym planem _.

Według tych źródeł propozycja przewiduje umieszczenie materiału izolacyjnego między ogniwami oraz mocniejsze obudowy ze stali nierdzewnej i wyposażone w przewód wentylacyjny, umożliwiający odprowadzenie płomieni poza samolot, gdyby znów miało dojść do zapalenia się akumulatora.

Boeing nie zaproponuje zrezygnowania z akumulatorów litowo-jonowych i nie pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem, a propozycja, którą w piątek zamierza przedstawić FAA ma charakter trwały - twierdzą owe źródła.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia, a NTSB, FAA i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się wykryć przyczyny usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, dlaczego Dreamlinery nie latały Kłopoty z akumulatorami spowodowały uziemienie wszystkich Dreamlinerów.
Prezes LOT ujawnia, kiedy polecą dreamlinery - _ Do końca października dreamlinery należące do LOT nie będą uwzględnione w siatce połączeń _ - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz.
Rosną straty LOT. Oto główne powody Kilka milionów wynoszą koszty uziemienia boeingów.
Tagi: dreamliner w polsce, wada, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz