Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
groźba
15.06.2013 21:30

Boeing 777 wylądował awaryjnie w Szkocji

Przystąpiono do przeszukiwania bagaży i przesłuchiwania pasażerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY 3.0/ Sergey Kustov)

Boeing 777 państwowych egipskich linii EgyptAir lecący z Kairu do Nowego Jorku wylądował w Szkocji, gdy jedna z pasażerek znalazła w toalecie kartkę z groźbą wzniecenia pożaru na pokładzie.

Pilot zgodnie z procedurą poinformował kontrolę lotów o zagrożeniu i wylądował w Glasgow, które było najbliższym lotniskiem. Egipską maszynę eskortowały brytyjskie myśliwce.

Wszystkich 310 pasażerów bezpiecznie opuściło samolot - poinformował w Kairze rzecznik EgyptAir, Tawfik Assy oraz szkocka policja.

Groźba wywołania pożaru była napisana po angielsku ołówkiem na papierowej serwetce. Przystąpiono do przeszukiwania bagaży i przesłuchiwania pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wystartował najnowszy airbus Airbus A350 jest odpowiedzią koncernu na zeszłorocznego Dreamlinera konkurencyjnego Boeinga.
Awaryjne lądowanie, ale po mistrzowsku Bohaterem okrzyknięto włoskiego kapitana samolotu linii Wizz Air, lecącego z Bukaresztu do Rzymu, który na lotnisku Fiumicino w stolicy Włoch przeprowadził dzisiaj mistrzowskie według ekspertów awaryjne lądowanie.
Chińczycy dostali dreamlinera. Będzie im dobrze służył? Samolot trafił do największego chińskiego przewoźnika, China Southern Airlines Co Ltd.
Tagi: groźba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz