Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
28.09.2014 15:30

Blokada Google, Facebooka i Twittera w Rosji?

Nowemu prawu w Rosji podlegają absolutnie wszystkie portale na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)

Blokada światowych serwisów Google, Facebook i Twitter, która miała być wprowadzona w Rosji od drugiej połowy 2016 roku, najprawdopodobniej zacznie obowiązywać już od 1 stycznia 2015 roku.

Pisze o tym na swoim blogu na portalu radiostacji _ Echo Moskwy _ znany rosyjski twórca projektów internetowych Anton Nosik.

Według niego, portale te zostaną zablokowane dwuetapowo. Najpierw Roskomnadzor zażąda od ich administratorów - co jest niewykonalne - zarejestrowania się w Rosji i przeniesienia na miejscowe serwery. Wymaga tego nowe rosyjskie prawo. Zapewne otrzyma odmowę i wtedy po prostu Google, Facebook i Twitter zostaną zablokowane.

Anton Nosik przypomina, że nowemu prawu w Rosji podlegają absolutnie wszystkie portale na świecie, niezależnie od zasięgu geograficznego, narodowości właściciela i języka, jakim się posługuje. Każdy z nich _ musi stosować się do prawa Federacji Rosyjskiej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja drażni gigantów internetowych Wygląda na to, że rosyjskim władzom zatęskniło się do ustroju totalitarnego. Zażądały one bowiem od internetowych gigantów, by ci przechowywali rosyjskie dane lokalnie i poddały się rosyjskiej cenzurze.
Twitter i Facebook zapłacą podatek? Rząd Turcji wciąż walczy z portalami społecznościowymi.
Mamy mniej zaufania do Google, zaczynamy uważać na Facebook'a i Twittera Stajemy się bardziej selektywni i ostrożni w podawaniu osobistych informacji.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz