Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Błaszczak zbojkotowal obrady komisji

0
Podziel się

Szef sejmowej komisji spraw kontroli państwowej Mariusz Błaszczak z PiS nie przyszedł na jej posiedzenie.

Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak (Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDJzUIIB

Posłowie zajmują się tam opiniowaniem kandydatury Krzysztofa Kwiatkowskiego na szefa NIK.

Wczoraj Mariusz Błaszczak przerwał posiedzenie tej komisji i przesunął je na piątek na 14:00. Jednak prezydium Sejmu zdecydowało, że posiedzenie komisji ma odbyć się dziś rano, bo głosowanie nad kandydaturą było planowane na piątkowy, poranny blok głosowań.

Tymczasem Mariusz Błaszczak, w czasie gdy komisja rozpoczynała obrady, zorganizował konferencję prasową. Tłumaczył na niej, że PO po prostu spieszy się do _ zagarnięcia kolejnego urzędu _.

bDJzUIID

- _ Spieszą się, żeby podzielić stołki w NIK-u, żeby uzależnić ostatnią już instytucję, która dotychczas była niedotknięta tym układem władzy, od układy władzy. A przypomnę, że Najwyższa izba Kontroli kontroluje przede wszystkim działania rządu. To jest realne zagrożenie _ - stwierdził Błaszczak.

Komisja pracuje w tej chwili pod przewodnictwem wicemarszałka Eugeniusza Grzeszczaka z PSL. Jedynym kandydatem zgłoszonym na stanowisko szefa NIK jest były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO. Ma on poparcie koalicji, a także SLD.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto zostanie szefem NiK? PiS nie ma kandydata Termin na zgłaszanie kandydatów na szefa NIK mija jutro. Klub PO zaproponował na to stanowisko posła Platformy, byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. Tę kandydaturę poprą także posłowie PSL i SLD.
PSL poprze Kwiatkowskiego na prezesa NIK Kwiatkowski podkreślił, że będzie chciał się spotkać z pozostałymi klubami w Sejmie.
Nowy pomysł PiS. Czy poprą go inne partie? - W naszym projekcie uchwały podkreślamy wielonurtowość działań, czynów, ugrupowań politycznych oraz działań dyplomatycznych - podkreślił Mariusz Błaszczak.
bDJzUIJe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)