Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Błaszczak: uchwała Sejmu tylko jednogłośnie

0
Podziel się:

Przewodniczący klubu PiS powiedział, że dla Sejmu jest zaszczytem, iż może podjąć uchwałę upamiętniającą kanonizację Jana Pawła II.

Błaszczak: uchwała Sejmu tylko jednogłośnie
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

Uchwała Sejmu, upamiętniająca kanonizację Jana Pawła II, powinna zostać przyjęta tylko jednogłośnie. Tak sądzi przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Mariusz Błaszczak.

Powiedział on w Jedynce, że w przeciwnym razie byłoby lepiej w ogóle nie przyjmować takiej uchwały. W czasie sejmowej debaty może bowiem dojść do awantury, wywołanej przez posłów Twojego Ruchu. Zdaniem Mariusza Błaszczaka, wrogość wobec Kościoła przysłania im wszystko inne.

Przewodniczący klubu PiS powiedział, że dla Sejmu jest zaszczytem, iż może podjąć uchwałę upamiętniającą kanonizację Jana Pawła II. Dodał, że był on nie tylko jednym z najwybitniejszych Polaków, ale i jedną z największych postaci 20. i 21. wieku. Mariusz

Błaszczak nie zgodził się z opiniami, że przyjęcie przez Sejm takiej uchwały będzie sprzeczne z zasadą rozdziału Kościoła od państwa. Przypomniał że papież-Polak cieszył się szacunkiem także wielu niewierzących, a cała kultura europejska jest oparta na fundamencie chrześcijaństwa.

Szef klubu PiS dodał, że on i jego koledzy wybierają się pociągiem do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

Czytaj więcej w Money.pl
Kamiński: Płacimy za brak skuteczności UE Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości ocenia, że prezydent Rosji śmieje się z sankcji nałożonych przez Unię.
Jest projekt Sejmu w sprawie Ukrainy W projekcie uchwały zaznaczono też, że działania Rosji są pogwałceniem zasad współpracy międzynarodowej wytyczonych przez OBWE oraz memorandum budapeszteńskiego z 1994 r.
Sikorski w drodze na Ukrainę, europoseł PO za sankcjami także dla Rosji - _ Tak naprawdę za sznurki pociąga Moskwa _ - uważa Jacek Saryusz-Wolski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)