Notowania

Przejdź na
mariusz błaszczak
05.03.2013 08:11

Błaszczak: spory w rządzie to temat zastępczy

Władza koncentruje się na sobie. Tymczasem mamy nawet tragiczne przypadki, które świadczą o tym, że rząd źle rządzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spory w rządzie to temat zastępczy. Tak szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak skomentował ostatni dialog między Donaldem Tuskiem, a Jarosławem Gowinem.

Aktualizacja 9:03

Premier zdecydował wczoraj, że Gowin pozostanie ministrem sprawiedliwości. Mariusz Błaszczak powiedział w Jedynce, że cały spór został w dużej mierze wykreowany przez polityków Platformy.

-_ To wszystko w dużej mierze jest temat zastępczy, dlatego że władza koncentruje się na sobie. Tymczasem mamy nawet tragiczne przypadki, jeśli chodzi o śmierć 2,5-letniej dziewczynki w Łodzi, które świadczą o tym, że rząd źle rządz _i - twierdzi Błaszczak.

Błaszczak dodał jednak, że spór pokazał, iż minister Gowin ma charakter, a konserwatyści w Platformie Obywatelskiej cieszą się silną pozycją.

Po piątkowym głosowaniu w sprawie wotum nieufności dla rządu, Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie kampanię spotkań z wyborcami w całym kraju. Jak mówił w radiowej _ Jedynce _Mariusz Błaszczak, rządzący boją się rozmowy o konkretach.

Jednym z pomysłów PiS , jest rozwiązanie NFZ i finansowanie służby zdrowia z budżetu, bo jak mówił Błaszczak, ostatnie tragiczne doniesienia na temat śmierci dzieci dowodzą, że opieka zdrowotna, to fikcja.

Mariusz Błaszczak powiedział, że piątkowe głosowanie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności dla rządu pokaże, kto jest prawdziwą opozycją. Dodał, że rząd nie chciał rozmawiać z profesorem Piotrem Glińskim, gdyż bał się konfrontacji z jego programem. Piotr Gliński spotka się dziś z klubem PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin wyszedł od premiera. Jaka decyzja? Czy minister sprawiedliwości, uznawany na przywódcę partyjnych konserwatystów w PO, pozostanie w rządzie czy nie?
Graś szczebiocze, Tusk się ośmiesza. Ćwir, ćwir Jak szanować polityków pozujących na nastolatków - zastanawia się Bartłomiej Dwornik.
To nie Owsiak zmusił Arłukowicza do działania Wiceminister zdrowia wyjaśnia działania resortu w sprawie śmierci dziecka.
Tagi: mariusz błaszczak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz