Notowania

Przejdź na
PiS
21.10.2011 18:35

Błaszczak ostro o Cymańskim: On się "youtubizuje"

Szef klubu PiS ujawnił co zdecydowano w sprawie niepokornego posła. Cymański: biorę to na klatę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, pytany o możliwe sankcje partii wobec europosła Tadeusza Cymańskiego za jego wypowiedzi dotyczące PiS zapowiada, że będzie przekonywać, by taką postawę zignorować. Cymański, pytany o swoje słowa, mówi : _ biorę to na klatę _. *

Cymański w w TVN24 ocenił, że wynik wyborczy PiS jest dla tej partii porażką. Za swoją wypowiedź został skrytykowany przez rzecznika partii Adama Hofmana i szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka.

Wczoraj pytany przez wprost24.pl o swą sytuację w PiS Cymański mówił m.in.: _ To, co się dzieje, to szaleństwo. Zadałem sobie trud, przeanalizowałem dokładnie moje słowa i jestem zdumiony, że ktoś sugeruje, iż atakuję partię czy prezesa, albo szkodzę tej partii _. Pytany, czy rozmawiał z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim lub Adamem Hofmanem, odparł: _ Nie. Prezes jest cwany, on się w takie rzeczy nie bawi, ma od tego swoich pachołków _.

Na pytanie wprost24.pl, dlaczego po każdych przegranych wyborach z PiS odchodzą kolejni politycy _ szkodzący partii _, a prezes jest wciąż ten sam, Cymański odparł: _ Kaczyński paradoksalnie jest spoiwem partii. On będzie miał swój PiS do końca życia. Pytanie brzmi jednak: jaki to będzie PiS? Bardzo szanuję Kaczyńskiego, to nieprzeciętny i wybitny polityk, ale ta autokracja i dyktatura. Co to za pocieszenie, że w PO jest tak samo? _

Cymański powiedział, że jego wypowiedzi opublikowane przez wprost24.pl były prywatną, nieautoryzowaną rozmową. _ Padły pewne słowa w tej rozmowie, która bez mojej wiedzy i bez mojej zgody została ujawniona. Padły słowa, które nie powinny były paść, czyli +pachołkowie+ _ - dodał. Dziennikarzom w Sejmie Cymański mówił: _ Niezależnie, że to była rozmowa prywatna, jest mi przykro i przepraszam tych kolegów, którzy do siebie to odnieśli, za słowa, które padły _.

Europoseł dodał, że wypowiedzianych słów nie wycofuje. _ Słów nie mogę wycofywać, bo jestem mężczyzną. Słowa pewne padły i biorę to na twarz, na klatę _ - powiedział.

Pytany, czy obawia się o swoją przyszłość w PiS, powiedział, że nie zastanawia się nad tym i _ dochodzi do siebie _. _ Jestem trochę zdołowany tą całą sytuacją. Myślę, że ukaże się w portalu wprost24.pl pewne wyjaśnienie przełożonego tego młodego dziennikarza (który opublikował rozmowę z Cymańskim) i ono w jakimś sensie przynajmniej wyjaśni okoliczności mojej wypowiedzi _ - powiedział Cymański.

Wczoraj wieczorem obradował Komitet Polityczny PiS. Błaszczak, pytany czy była na nim mowa także o słowach Cymańskiego i jego sytuacji w PiS, odparł: _ My się umówiliśmy, że sprawy, które dotyczą sytuacji na posiedzeniu władz pozostają do naszej wiadomości _. Dodał, że Komitet spotyka się co tydzień i rozmawia m.in. o planowanych projektach ustaw. _ Nie było żadnych uchwał, konkluzji, czy decyzji personalnych _ - podkreślił szef klubu PiS.

Pytany o ocenę ostatnich wypowiedzi Cymańskiego, odparł: _ Jest to smutne, bo powinniśmy się zajmować kryzysem, a nie PiS-em. My się zajmujemy kryzysem, Tadeusz Cymański widać woli zajmować się PiS-em. Szkoda _ - dodał.

Błaszczak na pytanie, czy możliwe są jakieś sankcje partyjne wobec Cymańskiego, odparł: _ Będę przekonywał moje koleżanki i moich kolegów, żeby zignorować taką postawę. Oceniam to w ten sposób, że polska polityka - tutaj użyję neologizmu - youtubizuje się, czyli działa na zasadzie byle jak, byle głośno. Tadeusz Cymański tak postępuje, byle jak, byle głośno _ - powiedział Błaszczak.

Jak zaznaczył, od tego typu polityki nie przybywa miejsc pracy, finanse publiczne nie stają się bardziej uporządkowane. _ To jest bicie piany, postpolityka, taka tabloidyzacja polityki, to zupełnie nie ma sensu _ - ocenił.

Dopytywany, czy będzie sugerował działaczom PiS, by ignorowali Cymańskiego, zaprzeczył. _ Będę zabiegał o to, żeby poseł Cymański zajął się walką z kryzysem, a nie z PiS-em. To jest jego wyzwanie, jego praca jako posła do Parlamentu Europejskiego i powinien tej pracy się poświęcić _ - oświadczył.

Według Ryszarda Czarneckiego, największym przegranym całej sytuacji jest nie PiS, a właśnie Cymański. _ Tadeusz Cymański odsłonił inną twarz. Szkoda, że wszedł na taką drogę donikąd _ - stwierdził. _ Myślę, że on sam się najbardziej ukarał, bo teraz się musi zmierzyć z żalem, zawodem ze strony kolegów, którzy mu mówią: człowieku, czemu to nam robisz, czemu jednak uderzasz we własną formację polityczną? Partia Cymańskiemu może wybaczy, ale koledzy i wyborcy nie _ - oświadczył Czarnecki.

Europoseł Jacek Kurski pytany, jakiej reakcji prezesa partii spodziewa się w związku z wypowiedziami Cymańskiego mówi: _ Nie sądzę, żeby prezes odnosił się do wypowiedzi, która nie była oficjalna, nie była publiczna, bo to nie ma sensu _.

Europoseł Zbigniew Ziobro zaznaczył, że rozmowa Cymańskiego z wprost.pl, nie była przeznaczona do publikacji. _ Upublicznianie takich rozmów przede wszystkim wskazuje na to, że dziennikarstwo w niektórych redakcjach sięga bruku. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca _ - powiedzial dziennikarzom w Rzeszowie.

_ - Abstrahując oczywiście od istoty niezręczności, które znalazły się w wypowiedzi Tadzia Cymańskiego, czy też emocji, w których się znalazł, niepotrzebnie atakowany za to, że powiedział prawdę, no bo przecież trudno, żeby mówił, że wynik jest dobry i było zwycięstwo, kiedy była porażka i za to był niesłusznie atakowany przez innych kolegów _ - dodał europoseł.

Jednocześnie dodał, że PiS jest partią, która łączy wiele środowisk. _ Pewne bogactwo jest naszą wartością. Wierzę, w jedność PiS, szefem PiS jest Jarosław Kaczyński i liczę, że Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, aby wyciągnąć wnioski z wyniku wyborczego i stać się jeszcze sprawniejszą formacją, nie tylko w czasie wyborów, co pozwoli nam jednak już wygrać kolejne wybory _ - mówił Ziobro.

Błaszczak pytany o krytyczne wypowiedzi niektórych polityków PiS kojarzonych ze Zbigniewem Ziobrą nt.kampanii wyborczej oraz o to czy podobne opinie pojawiły się podczas posiedzenia Komitetu Politycznego, odparł, że PiS _ jest profesjonalną partią polityczną _ i analizuje kampanię wyborczą. _ Analizują ją nasi eksperci. To jest ważna wiedza, która posłuży nam przy kolejnych kampaniach wyborczych, ale proszę się nie doszukiwać sensacji _ - zaznaczył.

Politycy PiS, są zdania, że po prawej stronie sceny politycznej nie ma alternatywy dla PiS. _ Wszyscy pracujemy dla polskiej prawicy. Nie ma innej prawicy w Polsce niż PiS. PiS ma olbrzymi potencjał żeby wygrywać wybory. Wystarczą pewne wewnętrzne mobilizacje i inspiracje i poprawa funkcjonowania partii w taki sposób, żeby ona docierała do ludzi, wygrywała wybory _ - uważa Kurski.

Jak dodał, _ Polska zasługuje na to, żeby istniała czytelna, dobra alternatywa dla fatalnych rządów PO _. _ To może być tylko polska prawica, to może być tylko PiS oczywiście pod warunkiem tego, że cokolwiek zmieni w swoim funkcjonowaniu. Myślę, że jest wola dokonania takich zmian _ - powiedział.

_ - Oczywiście, że z prezesem Kaczyńskim. Nie ma w ogóle mowy o jakiejkolwiek zmianie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jest mowa o takim przeformatowaniu partii, żeby ona po prostu zaczęła wygrywać wybory, bo ma gigantyczny potencjał, który nie zawsze do tej pory był skutecznie wykorzystywany _ - ocenił.

O rozliczeniach w PiS czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t20290.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cymanski;nie;wiedzial;ze;opublikuja;jego;slowa,9,0,945161.html) Cymański myślał, że krytykuje PiS prywatnie Tadeusz Cymański powiedział, że jego partię gubi autorytaryzm i brak samokrytyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t155495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poreba;cymanski;powinien;przeprosic,130,0,944002.html) PiS urażone. "Pachołki", "wazeliniarstwo"... Poręba powiedział, że Tadeusz Cymański nie powinien był wyrażać w mediach krytycznych uwag wobec szefa PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t129936.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kaczynski;zdecyduje;kiedy;umrze;pis,171,0,939435.html) Kaczyński zdecyduje, kiedy umrze PiS Europoseł Cymański domaga się wewnętrznej dyskusji o przyczynach porażki.
Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz