Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Błaszczak: mamy projekt walki z pijanymi kierowcami

0
Podziel się:

Szef klubu parlamentarnego PiS przypomniał, że jedną z nowości przygotowanego kodeksu jest wyższa kara za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Błaszczak: mamy projekt walki z pijanymi kierowcami
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

PiS ma swój pomysł na walkę z pijanymi kierowcami. _ Odpowiednie zapisy znajdują się między innymi w projekcie kodeksu karnego, który leży w sejmowej zamrażarce _ - mówił w Trójce Mariusz Błaszczak.

Szef klubu parlamentarnego PiS przypomniał, że jedną z nowości przygotowanego w 2012 roku kodeksu jest wyższa kara za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Mariusz Błaszczak zwrócił się do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu uzupełniony projekt kodeksu karnego autorstwa PiS trafił pod obrady.

Prawo i Sprawiedliwość chce również surowego karania osób, które prowadzą samochód pod wpływem narkotyków. Swój pomysł na walkę z pijanymi kierowcami ma dziś przedstawić rząd. Osobny projekt ma opracować PSL.

Lawinę politycznych wystąpień w sprawie jazdy pod wpływem alkoholu wywołał tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim.

1 stycznia doszło tam do wypadku, w którym zginęło 6 osób, a dwoje rannych dzieci trafiło do szpitala. 26-letni kierowca prowadzący samochód był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W dodatku już wcześniej był karany za jazdę na podwójnym gazie.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec z wyrokami w zawieszeniu? Rząd o pijanych kierowcach Ministrowie Donalda Tuska zdecydują, jak walczyć z zabójcami za kierownicą. Ujawniono pierwsze szczegóły.
Politycy licytują się na kary dla pijanych Zaostrzenie kar za jazdę po pijanemu, przymusowa terapia i konfiskata auta to tylko kilka propozycji.
Po tragedii w Kamieniu Pomorskim Tusk wypowiada wojnę pijanym kierowcom Sprawca wypadku przyznał się do winy. We krwi miał nie tylko alkohol, ale i narkotyki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)