Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
matura
14.11.2013 08:20

Biskupi upomną się o religię na maturze

Kwestia będzie dziś przedmiotem rozmów Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrloz/iStockphoto)

. Episkopat chce, aby był to jeden z przedmiotów dodatkowych, który uczniowie mogliby wybierać na egzaminie dojrzałości.
Sprzeciwia się temu minister edukacji Krystyna Szumilas - mówi rzecznik Episkopatu ksiądz Józef Kloch - _ Spotkaliśmy się tutaj ze zdecydowaną odmową Ministerstwa Edukacji wraz z uzasadnieniem dość zaskakującym, że oto ministerstwo nie ma wpływu na treść nauczaną na tych lekcjach. Dlatego nie może być to przedmiot zdawany na maturze. Chociaż w dwóch województwach takie pilotażowe matury się odbyły. _

Biskupi są zdania , że tym, którzy chcą, państwo powinno zapewnić możliwość zdawania egzaminu maturalnego z religii. Zaplanowane na dziś spotkanie rządu i Episkopatu jest pierwszym tego typu od roku.

Poza maturą z religii duchowni chcą przedyskutować sprawy związane z polityką prorodzinną państwa, pomocą w organizacji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Światowego Dnia Młodzieży w 2016 roku. Po spotkaniu ma być wydany wspólny komunikat.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe przedmioty na maturze? Sprawdź Centralna Komisja Egzaminacyjna ujawniła informatory maturalne dotyczące wszystkich przedmiotów, które zdawane będą przez abiturientów za dwa lata.
Będzie strajk nauczycieli? Minister już wie Minister edukacji liczy na porozumienie z nauczycielami. Ci twierdzą z kolei, że zmiany w Karcie są podyktowane tylko chęcią zaoszczędzenia.
Papież też wątpił. W jakiej sprawie? W katechezie Franciszek powiedział, że należy wspierać się nawzajem _ w przygodzie wiary. Wszyscy doświadczyliśmy zagubienia, niepewności, wątpliwości, wszyscy to przeżyliśmy _ - dodał papież.
Tagi: matura, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz