Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Biskupi nie są szefami firmy ani organizacji"

0
Podziel się:

Papież skrytykował też media, mówiąc, że informują o złych wydarzeniach w Kościele, a nie o jego zasługach.

"Biskupi nie są szefami firmy ani organizacji"
(AP/Fotolink/East News)

Papież Franciszek powiedział, że biskupi nie są szefami _ organizacji _ ani _ firmy _ i nie są wybierani przez większość, lecz są namaszczeni. Podczas poniedziałkowej mszy mówił, że media informują o złych wydarzeniach w Kościele, a nie o jego zasługach.

_ - Biskupi nie są wybierani tylko po to, by kierować organizacją, która nazywa się Kościół partykularny, są namaszczeni, a Duch Pana jest z nimi _ - podkreślił papież w kazaniu w czasie mszy w watykańskim Domu świętej Marty nawiązując do czytania z Pisma Świętego o namaszczeniu Dawida jako króla Izraela.

_ Bez tego namaszczenia - _dodał _ - Dawid byłby tylko szefem firmy, spółki politycznej, jaką było Królestwo Izraela, byłby działaczem politycznym _.

_ - Wszyscy biskupi, wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy. Ale jesteśmy namaszczeni. I chcemy być każdego dnia coraz bardziej święci, bardziej wierni temu namaszczeniu _ - dodał Franciszek, cytowany przez Radio Watykańskie.

Następnie papież zauważył, że osoba biskupa _ daje jedność Kościołowi _, bo jest on _ namaszczony i nie został wybrany przez większość _. _ To w tym namaszczeniu Kościół odnajduje swą siłę _- przypomniał.

Franciszek mówił, że w Kościele jest wielu anonimowych _ świętych _ i odważnych proboszczów, biskupów i księży, którzy poświęcają mu wszystkie swe siły. _ Ale my ich nie znamy, a jest ich tak wielu _ - powiedział.

Następnie papież zauważył, że w prasie można przeczytać o tym, co złego zrobił biskup albo ksiądz.

_ - Ale czy w gazetach są informacje o tym, co robi wielu księży w tylu parafiach w miastach i na wsi, o ich miłosierdziu, o ich pracy na rzecz ludu? Nie! Bo to nie jest żadna wiadomość. Zawsze tak jest: większy hałas robi drzewo, które upada niż las, który rośnie _ - stwierdził papież.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)