Notowania

pieronek
13.11.2012 11:13

Biskup Pieronek o teorii zamachu: "Jest smieszna"

Jeżeli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, no to można się tylko z tego śmiać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

_ - No cała ta legenda o zamachu, o morderstwie jest po prostu śmieszna - _ powiedział biskup Tadeusz Pieronek w porannym programie Radia Zet. Jego zdaniem, jeżeli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, no to można się tylko z tego śmiać.

Na pytanie Moniki Olejnik - dlaczego uważa, że w Smoleńsku nie było zamachu, biskup odpowiedział _ - No bo nic na to, według mojego rozeznania, oczywiście ja nie jestem specjalistą, ale nie widzę żadnych elementów, które byłyby potwierdzeniem tej tezy. No była katastrofa i koniec. Takie rzeczy, jak wybuch w samolocie, czy jakieś, możliwe, że były jakieś wybuchy spowodowane zapaleniem się niewypałów, które tam leżały od II wojny światowej, czy może z innego okresu, to jest inna rzecz. Ale żeby to oceniać jako zamach, no to, to trzeba być człowiekiem naprawdę albo bardzo przekonanym o tym, albo po prostu szukającym zaczepki żeby przekonać ludzi o niestety dość chwiejnych umysłach _.

Hierarcha skomentował też słowa profesora Zbigniewa Brzezińskiego, który mówił, że osoby świadomie, bądź podświadomie, bo są chore, dzielą społeczeństwo i podważają wiarygodność państwa.

_ - No coś w tym jest, wielu ludzi o zachwianej psychice rządziło światem i doprowadzało świat do ogromnych katastrof. Coś widocznie jest z nami takiego, że ulegamy sugestiom ludzi, którzy potrafią wykorzystać to swoje nastawienie do człowieka i tak je zasugerować, że pociągają za sobą tłumy - _powiedział Tadeusz Pieronek.

O upartyjnieniu katolickich mediów_ - Upartyjnienie mediów, które się nazywają katolickimi jest bardzo niebezpieczne i jest wypaczeniem chrześcijaństwa. Oczywiście każda grupa ma jakieś poglądy polityczne i może je wyrażać, ale niech się nie powołuje na to co ma być uniwersalne, bo to już jest nadużycie – _powiedział Tadeusz Pieronek, komentując list otwarty prof. Stanisława Lufta do Episkopatu Polski w sprawie obrażania go przez o. Tadeusza Rydzyka. _ - Ewangelia jest dla wszystkich, a wykorzystywanie jej dla celów politycznych jest po prostu zdradą chrześcijańska – _dodał biskup.

_ - Czy zdrady chrześcijaństwa dopuszcza się Tadeusz Rydzyk? – _ zapytała Monika Olejnik.

-_ Ja mówię o pewnych zasadach. Jeżeli ktoś chce je aplikować do osób, no to niech to robi – _odpowiedział Pieronek.

W liście prof. Stanisław Luft pisze, że _ media nazywające siebie katolickim głosem w twoim domu, nie tylko angażują się we wspieranie konkretnych nurtów politycznych, ale wręcz organizują wspólnie z partiami akcje i demonstracje polityczne. Trudno się zgodzić na zawłaszczenie Kościoła przez hałaśliwą mniejszość, zamieniającą go w partię polityczną _. „Polityka jest dla polityków, a głoszenie Ewangelii dla biskupów"

Tadeusz Pieronek zgodził się z tezami listu. Monika Olejnik zapytała, w jaki sposób powinien zareagować abp Michalik i Episkopat._ - Proszę pani, no ja nie jestem częścią Episkopatu, ja jestem jego emerytalną częścią – _odpowiedział Pieronek.

Ocenił, że gdyby dziś sprawował funkcję sekretarza Episkopatu, zareagowałby na list. _ - Uważam, że polityka jest dla polityków, a głoszenie Ewangelii dla biskupów. To jest też pewien rodzaj polityki oczywiście, tylko na wyższym szczeblu. Dotyczącej nie walki o władzę, tylko walki o to żebyśmy byli ludźmi uczciwymi i dobrymi – _ mówił Pieronek.

Czytaj więcej w Money.pl
Poseł tłumaczy, dlaczego to był zamach Mariusz Błaszczak: _ Rosjanie wielokrotnie kłamali, a historia wskazuje, że w tym terenie nie doszłoby do rozbicia Tupolewa _.
Prezydent: Moje słowa to efekt wniosku Ziobry Prezydent Bronisław Komorowski oświadczył, że nie ma sygnałów świadczących o celowym działaniu czynnika zewnętrznego w kontekście katastrofy smoleńskiej.
Ekshumacje kolejnych ofiar katastrofy Tu-154 Ekshumacja jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej rozpoczęła się po godz. 4 nad ranem w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Tagi: pieronek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz